Analog polydexového spreje s fenylefrinem

Polydex s fenylefrinem (sprej) Hodnocení: 12


Polydex s fenylefrinem se liší od "originálu" nejen ve formě uvolnění, ale také v rozsahu. Předepisuje se k léčbě zánětlivých a infekčních onemocnění nosní dutiny způsobených mikroorganismy citlivými na účinnou látku.

Analogy léčiva Polydex s fenylefrinem

Analogově levnější z 31 rublů.

Kandibiotik - indická droga pro léčbu otological nemocí. Prodává se ve formě roztoku obsahujícího 4 účinné složky najednou v různých dávkách. Je indikován k podání při akutní a difuzní vnější otitis, akutní otitis media a chronické otitis v akutním stadiu.

Analog více od 148 rublů.

Maxitrol je belgický lék, který je ve formě roztoku a je určen k léčbě očních onemocnění. Srdcem přípravku Maxitrol jsou 3 účinné látky: dexamethason, neomycin a sulfát polymyxinu B. Předepisuje se při infekcích oka a jeho končetin.

Analogově levnější od 46 rublů.

Polydex - ušní kapky pro lokální použití, s protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Je předepsán pro léčbu otitis externa v dávce 1-5 kapek v každém uchu 2 krát denně. Délka léčby a přesné dávkování lze získat u svého lékaře.

Levné analogy a blízké náhražky léku Polydex v kapkách a sprejech

Pro léčbu ORL onemocnění ukazuje Polydex. Lék je k dispozici v různých formách: ušní kapky, nos a sprej. Silný účinek je způsoben bohatým složením účinných látek.

Účinné látky jsou: antibakteriální složka polymyxin B, neomycin ze skupiny antibiotik a dexamethason, který má protizánětlivé vlastnosti.

V seznamu indikací jsou otorinolaryngologická onemocnění. Lék má vazokonstrikční účinek, pomáhá snižovat edém sliznic a potlačuje počet škodlivých bakterií.

Používá se k léčbě rýmy, sinusitidy, antritidy a otitis media. Přípravek Polydex lze používat u dětí od 2 let, těhotných a kojících žen.

Cena za láhev - 300 rublů. Přečtěte si, jaké jsou levné analogy přípravy ruské a zahraniční produkce.

Analogy ruské výroby

Domácí generika nejsou kvalitnější než původní. Mezi synonyma ruské výroby, můžete najít možnosti, které stojí až 70 rublů.

Seznam indikací je prakticky stejný, ale složení není tak bohaté a spektrum nemocí je menší.

Podívejte se na nejlepší náhražky tuzemských výrobců:

    Inflyurin. Tento lék se používá k léčbě stejných onemocnění ORL, jako je tomu v seznamu původních léčiv.

Žádost je povolena ve věku od 2 let a také pro ženy, které jsou v období těhotenství a laktace. Cena - 60 rublů. Renorus. Uvolňování formy - kapky a sprej. Lék bojuje proti zánětlivým onemocněním zvukovodu a nosní sliznice.

Má vazokonstrikční a anti-edémový účinek. Průměrná cena analogu je 70 rublů. Rhinostop Známý lék, který přichází v kapkách.

Ve složení aktivní složky je xylometazolin, který má vlastnost omezujících cév. Průměrná cena láhve je 40 rublů.

Všechny výše uvedené synonyma jsou několikrát levnější než Polydex.

Ukrajinské generiky

Zahraniční firmy mohou nabídnout levné možnosti. Generika budou levnější mezi ukrajinskými léky.

Seznamte se s blízkými konstrukčními náhradami a způsobem, jakým tabulka následuje:

Lék je lehčí, je indikován pro léčbu nachlazení.

Kompozice je kombinovaná, účinná látka je oxymetazolin, který má anti-edémový účinek a omezuje cévy sliznice.

Extrakt z aloe vera se používá jako bylinná složka.

Kombinovaná léčiva obsahující xylometazolin a eukalyptový olej.

Blízká náhrada ve způsobu účinku, má antibakteriální, vazokonstrikční a anti-edémové vlastnosti

Blízká náhrada, která zahrnuje společnou složku dexamethason. Má také další účinnou látku, ciprofloxacin.

Léčivo může být zakoupeno ve formě suspenze nebo kapek, indikovaných pro léčbu otitis media.

Povoleno pod určitými požadavky na dávkování pro těhotné a kojící matky, děti, které dosáhly věku 6 měsíců

Léčivou látkou je chlorid sodný. Lék pomáhá odstranit hnis a sputum, ředění hlenu.

Navíc má hydratační vlastnosti, nepoškozuje sliznici. Uvolňovací forma - sprej a kapky

Ciprofarm Dex má několik výhod oproti jiným náhradám - je povolen pro použití u dětí, těhotných a kojících žen.

Ostatní zahraniční náhražky

Synonyma importu jsou ve stejné cenové kategorii jako původní lék.

Léky jsou indikovány pro léčbu nazální kongesce a zánětu zvukovodu.

V seznamu nejlepších možností vysokého výkonu:

    Isofra. Francouzský sprej s framycetinem v kompozici.

Vyvinut pro léčbu otorinolaryngologických onemocnění, má vazokonstrikční, antibakteriální a anti-edémový účinek. Cena - 350 rublů za láhev. Sofradex. Stejně jako Izofra, lék obsahuje framycetin. Uvolnění formy - kapky.

Seznam indikací se prakticky neliší od návodu k použití originálu. Cena indické náhrady je 340 rublů. Anauran. Ušní kapky, které obsahují společnou složku s původní složkou - polymyxin B.

Je indikován k léčbě zánětlivých onemocnění ucha. Generic italský výrobce lze zakoupit za 300 rublů. Nazarin. Kvůli přítomnosti eukalyptového oleje v přípravku kapky nepřesušují nosní sliznici a jemně ovlivňují problém.

V seznamu indikací faryngitidy, sinusitidy, sinusitidy a dalších ORL onemocnění. Cena běloruské generiky je 50 rublů.

Dovezené léky jsou dražší než původní, ale běloruská generika je jediným lékem, který lze zakoupit za 50 rublů.

Před zahájením léčby si pečlivě přečtěte celý návod k použití. Některá léčiva jsou ukázána i pro léčbu očních onemocnění.

Je to důležité! Konzultujte s lékařem vhodnost nahrazení původních generických kapek levnější cenou.

Mnoho levných léků má kontraindikace na věk a nemoc, je také zakázáno ženám během těhotenství a kojení.

Nejlepší pro nos: analogy spreje Polydex

Lék, který bude v tomto článku popsán, se osvědčil v otolaryngologii, používá se k léčbě zánětlivých onemocnění nosní dutiny a vedlejších nosních dutin. Pro jednoduchého pacienta však bude užitečné zjistit, zda je možné nahradit kapky Polydex jinými, stejně účinnými, bez poškození jejich zdraví, a zároveň šetřit.

Návod k použití

Jako součást - kombinace glukokortikoidového hormonu (dexamethason), dvou antibiotik (neomycin + polymyxin B), fenylefrinu (vazokonstrikční složka). K dispozici v injekční lahvičce s rozprašovací špičkou o objemu 15 ml.

Vlastnosti léčiva

Díky kombinaci silného protizánětlivého činidla (hormonu) a dvou dobře kombinovaných antibiotik umožňuje použití přípravku Polydex rychle zastavit zánět, snížit bolest a vyléčit příčinu onemocnění (inhibuje růst bakterií), složka fenylefrin snižuje otok nosní sliznice, usnadňuje dýchání pacienta.

Používá se při léčbě akutní a chronické rýmy, rhinofaryngitidy. Je také účinný při sinusitidě (zánět vedlejších nosních dutin nosní dutiny).

Kontraindikace

  • těhotenství a kojení;
  • věk do 2,5 roku;
  • porucha funkce ledvin;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • alergie na kteroukoli složku léčiva;
  • virová onemocnění.

Způsob použití

Jedna injekce do každé nosní dírky 3-5 krát denně, u dětí do 2,5 roku - jedna injekce až 3x denně. Doba užívání - ne déle než 10 dnů.

Náklady v lékárnách

Ceny se na území Ruska značně liší. V průměru je cena jedné láhve asi 310 ruských rublů.

Srovnání analogů polydexů s fenylefrinem

Neexistují žádné 100% analogy léčiva. V lékárenském řetězci s nejpřesnějším složením jsou ušní kapky Polydex, oko - Maxitrol. V jejich složení není vazokonstrikční složka - fenylefrin, plus oblast jejich použití je poněkud odlišná (onemocnění ucha, očí).

Existují však i jiná antibakteriální léčiva pro léčbu nosních infekcí, osvědčená lékaři. Mezi analogy často užívají Isodex, přípravky s protargolem a mořskou vodou.

Isofra

Nosní sprej, v kompozici - antibiotikum framycetin. Vyrábí se ve stejné továrně jako Polydex.

Rozsah: infekce nosní dutiny, vedlejší nosní dutiny.

Frekvence podávání: jedna injekce 4-6krát denně v každé nozdry. Lék může být předepsán a děti starší 2 let.

  • těhotenství, kojení;
  • nesnášenlivost na stříkací komponenty.

Náklady na lék: od 250 rublů za láhev.

Tento nosní sprej má mnohem menší spektrum účinku na celou řadu patogenních bakterií v případě onemocnění nosní dutiny, je často nutné jej nahradit jinými, protože „nenarazí na cíl“ (ve srovnání s Polydexem). Také v přípravku Isofra neexistuje žádná hormonální složka (dexamethason) a vazokonstriktor (fenylefrin), proto tento sprej nezmírní tak rychle a dobře otok zapálených sliznic.

Jaké analogy existují v samotném Izofře, viz odkaz.

Sofradex

Kapky očí / uší. Skládá se ze dvou antibiotik (framycetin, gramicidin C) a hormonální složky dexamethasonu.

Používá se pro bakteriální infekce očí a vnějšího ucha.

Cena - cca 320 rublů.

Někdy však můžete najít použití tohoto léku jako kapku v nose, což je nepraktické. Je lepší použít výše uvedený Polydex nebo Isofra.

Alternativní možností nahrazení Polydexu je příjem antibakteriálních tablet. Nejčastěji používají otolaryngologové ve svém arsenalu amoxicilin s kyselinou klavulanovou (Augmentin, Amklav), azithromycin (Sumamed), midekamycin (Makropen). Zvláště účinné je kombinovat s vazokonstrikčními spreji, bylinnými přípravky.

Ale vždy si uvědomte, že riziko užívání systémových antibiotik je také vyšší než lokální sprej. V případě perorálních antibiotik existuje vysoké riziko žaludeční nevolnosti, exacerbace gastritidy, přidání plísňové infekce.

Je třeba mít na paměti, že ne všechny typy rýmy vyžadují jmenování léků obsahujících antibiotika. Nejčastěji stačí použít jiné typy léků, například:

Sinupret

Bylinný lék ve formě dražé, kapky pro orální podání. Používá se ke snížení zánětu u onemocnění ucha, nosu, sinusitidy.

Vazokonstrikční nosní spreje

Například Sanorin nebo Tizin. Snižte fenomén exsudace sliznic, ucpání nosu. Nepřetržité používání by nemělo být delší než jeden týden. Tato skupina sprejů spadá do kategorie symptomatických agens (nevyléčí hlavní příčinu onemocnění).

Sinuforte

Sprej založený na extraktu rostlinného cyklámu, ředí husté sputum, které se hromadí v dutinách nosních dutin během chronického a dlouhodobého zánětu. Je to dobře s antibiotiky.

Sprej, zvlhčující sliz

Patří mezi ně Morenazal a podobné léky. Mírně zkapalněný hlen v nosních dutinách má vynikající čistící účinek. Dobře snášen velmi malými dětmi, nemá žádné kontraindikace.

Stříbrné koloidní přípravky

V lékárenském řetězci Ruska lze nalézt pod obchodním názvem Sialor.

Účinná látka protargol - antiseptikum, má dobrý adstringentní účinek, snižuje tvorbu hlenu. Přípravky ze stříbra byly používány po desetiletí v ORL praxi a v chirurgii.

Chcete-li začít používat roztok z obsahu lahve, musíte připravit roztok s omezenou trvanlivostí. Oficiální instrukce doporučuje zahájit alergický test v oblasti lokte před užitím protargolu. Stříkací kapky a spreje jsou také vhodné pro děti.

Reference o Polidexu

Většina pediatrů, otolaryngologů a praktických lékařů podporuje používání této kombinované spreje z mnoha důvodů. Mnoho výhod, například:

  • široké spektrum působení na patogenní mikroorganismy;
  • nahrazuje tři různé lahvičky s léky, čímž zjednodušuje léčebný režim, pacienti užívají tento lék ochotněji;
  • dobře vypočtené dávky všech účinných složek léčiva;
  • od začátku recepce.

Praktický lékař soukromé kliniky ve Smolensku

V závěru tohoto článku je třeba poznamenat, že samoléčba někdy vede pouze k katastrofálním výsledkům. A pokud se stále pustíte do užívání jakéhokoli léku sami a účinek se nevyskytne, důrazně doporučujeme, abyste přestali s vlastní léčbou a poraďte se s lékařem.

Kompetentní specialista určí, co je vhodné pro váš případ onemocnění, šetří čas a peníze. Požehnej vám!

Levné analogy a náhražky léku polydex v kapkách a sprejech

Polydex je účinným lékem pro léčbu onemocnění ze skupiny otorinolaryngologie. Složení léčiva zahrnuje dexamethason, který má protizánětlivé vlastnosti, antibiotikum neomycin, stejně jako polymyxin B, který potlačuje gramnegativní bakterie. Nosní sprej je tvořen fenylefrinem, který aktivně omezuje krevní cévy a eliminuje otoky nosohltanu.

Francouzský nástroj je k dispozici jako sprej, nosní kapky, kapky do uší. Indikace pro použití polydexes se liší v závislosti na formě uvolnění. Kapky se používají k léčbě zánětu středního ucha nebo zánětu zvukovodu. Kontraindikace je infekce ušního bubínku. Sprej je účinný pro sinusitidu, sinusitidu, rýmu, rinofaryngitidu.

Analogy ruské výroby

Tabulka obsahuje analogy polydexes pro nos, stejně jako ušní infekce od domácího výrobce. Ruské drogy jsou levnější než dovážené, což vysvětluje jejich popularitu.

Kapky nebo nosní sprej se používají pro akutní rýmu, sinusitidu, otitis.

Aktivní složkou je xylometazolin, který má vazokonstrikční vlastnost. Nejlevnější lék vyráběný v Rusku.

Léčivo se používá při léčbě rýmy, sinusitidy, otitis media, pollinosis.

Během těhotenství a laktace se nedoporučuje používat přípravek déle než 5 dnů. Léčba možná upustí děti od dvou let.

Levný analogový polydex, který je předepsán pro diagnózy, jako je akutní rýma, sinusitida, eustachitida, otitis media.

Kapky nebo sprej uvolňují otoky a hyperémii nosní sliznice, usnadňují dýchání a přispívají k lepšímu odstranění hlenu nebo hnisu.

Ukrajinské náhražky

Seznam obsahuje levné analogy ukrajinského polydexu.

    Tsiprofarm Dex. Průměrná cena je 110–120 rublů. Léčivou látkou je ciprofloxacin a dexamethason. Antimikrobiální léčiva používaná při akutním otitis media nebo při vnějším otitis.

Uvolňování formy - kapky nebo suspenze. Předepsáno pro děti od 6 měsíců, s opatrností by měl užívat lék během těhotenství nebo kojení. Nazo Spray Baby. Nazo sprej s aloe extraktem. Průměrná cena je 60–70 rublů. Účinnou látkou je oxymetazolin. Antiedematózní léčivo pro léčbu zánětu nosní dutiny.

Přiřazte k nachlazení, které je komplikováno kongescí nosního hltanu, rýmou, zánětem středního ucha. Nosol Průměrná cena je 20–60 rublů za kapku nebo sprej. Nejlepší levná náhrada za polydexes od ukrajinských vývojářů. Obsahuje chlorid sodný, který zvlhčuje nosní sliznici, napomáhá ředění sputa a hnisu a usnadňuje proces jejich odstranění.

Možné použití pro děti prvního roku života, během těhotenství, kojení. Evkazolin. Průměrná cena je 150-170 rublů. Nanášejte nosní látku jako účinnou látku xylometazolin. Lék omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání.

Léčivo obsahuje eukalyptový olej, který aktivně zvlhčuje sliznici a má lokální antibakteriální účinek.

Běloruské generiky

Seznam běloruských generik vám řekne, jak nahradit polydex a pomoci najít dobrou náhradu za levný lék podobný.

Polydex - analogy jsou levnější, seznam cen, srovnání účinnosti

Polydex je moderní nosní antibakteriální léčivo, které se objevilo na domácím trhu poměrně nedávno, ale již se etablovalo jako spolehlivý prostředek pro bakterie.

Výhodou polydexů je nejen boj proti patogenní bakteriální mikroflóře, ale také schopnost vyvinout vazokonstriktor, anti-edém a protizánětlivý účinek.

Takový terapeutický komplex se provádí v důsledku komplexního složení léčiva. Skládá se ze dvou antibiotik (neomycinu a polymexinu B sulfátů), jakož i prostředků pro eliminaci otoků a zánětů (fenylefrin hydrochlorid a dexamethason).

Lék se používá po 2,5 roce. Je široce používán v infekčních procesech nosohltanu, zejména v případech, kdy se vyskytují příznaky těžkého zánětu: hnis, „zelení“ v snotu, prodloužený rýma, bolest v projekci čelistních dutin atd.

Polydex se obvykle používá až třikrát denně a průběh léčby trvá v průměru 5-7 dnů. Přesnější pravidla pro užívání léku jsou stanovena pediatrem, ORL nebo terapeutem. Pro nejmenší pacienty je polydex zobrazen pouze jednou denně.

Cena polydexes (láhev 15 ml vyrobený ve Francii) je asi 320 rublů. Ne všichni pacienti si mohou takové náklady zařídit, i když není možné volat super-drahé prostředky polydexu. V takových případech jsou analogy vybrány levněji a polydex je zrušen. Je také možné, že pacient je alergický na jakoukoliv složku kompozice a musíte si myslet, která alternativa je lepší zvolit.

Čím častěji je nahrazován polydexem?

Nejčastěji, s ohledem na analogy, lékaři navrhnou nahradit polydex isofra sprej. Má jiné složení (pouze jedna látka - framycetin), ale cena je téměř stejná. Isofra tedy jako levný prostředek nebude fungovat, ale pokud je problém v nesnášenlivosti vůči polydexům, bude isofra na místě.

Onemocnění nosohltanu jsou často doprovázena příznakem, jako je „ušní střelba“. Zdá se, že neexistuje otitis, ale všechny předzvěsti jejího možného vzhledu jsou. Polydex v tomto případě vyhraje, protože může být také použit pro instilaci uší.

Isofra je cílený antibakteriální nosní lék, dokonce se nazývá „analog nosních polydexů“. Isofra působí pouze na bakterie, nevylučuje související symptomy.

Jak vybrat ten správný analog?

Předpokládejme, že pacient je starší než 2,5 roku a byl mu předepsán Polydex. Po několika dávkách léku si pacient stěžoval na pálení a prudký otok, který po 2-3 minutách neprošel. Následné injekce také přinesly pacientovi negativní symptomy.

Zde musí lékař sledovat následující taktiku.

  1. Za prvé, analog musí být vybrán podle přijatelného věku pacienta, a také, že součástí produktu musí být antibiotikum, nebo v nouzi antiseptikum.
  2. Vše záleží na klinickém obrazu onemocnění. Pokud máme co do činění s vysokou tělesnou teplotou, zhoršenými symptomy, hnisavým výtokem, pak je potřeba pouze antibiotikum, a to jak lokálně, tak systémově.
  3. S právě začínající bakteriální rýmou, když se objevila žlutá nebo zelená snota a pacientova tělesná teplota je normální, nebo nepřekročí 37,2 stupně (u dětí mladších tří let), můžete se pokusit léčit rýmu antiseptickými roztoky, tj.. nosní kapky (analogy polydexů).
  4. V každém případě, před zahájením léčby, by měl být pacient vyšetřen otolaryngologem, aby vyloučil rozvoj sinusitidy, jiné sinusitidy a otitis. Nejde ani o samoléčbu s antibakteriálními látkami.

Doporučuje se, aby před zahájením léčby lékař bral na mikroflóru z nosohltanu bacpericulture, pak se nedostane do první desítky problémů a jistě bude nalezen nezbytný lék proti určité bakterii.

Nevýhodou takové diagnózy je trvání bakposevu, obvykle ne méně než 5 dnů, a není možné oddálit léčbu. Náhodně se předepisují preparáty pro bakteriální rýmu. Ve většině případů tato terapie přináší výsledky.

Levné analogy Polydexes - seznam s cenami

Následující léky mohou být dnes nabízeny jako levné analogy:

  • izofra (sprej, 15 ml) - 300 rublů (o něco levnější);
  • ocomistin (oční kapky, 10 ml) - 150 rublů;
  • Sialor (kapky, 10 ml) - 260–290 rublů;
  • Miramistin (roztok, 50 ml) - 240–260 rublů;
  • Collargol (kapky) - 150 rublů;
  • chlorofyllipt (olejový roztok, 20 ml) - 150 rublů.

Srovnávací charakteristiky polydexů s jinými nosními látkami

Volba ve směru jednoho z léčiv, je nutné provést srovnání léků, podle oficiálních pokynů. Hlavní je složení a farmakologický účinek, tj. musíme najít buď strukturní analog nebo náhradní lék s podobným terapeutickým účinkem.

Navíc, s ohledem na přání pracovníků, je nutné najít analog za rozumnější cenu, protože ne všichni naši občané si mohou koupit drogy za střední a vysoké ceny. Porovnejme několik léků s polydexem a zjistíme, zda může fungovat jako jeho analog.

Rinofluimucil nebo Polydex?

Drogy jsou dostupné v různých zemích. Polydex se vyrábí ve Francii a rinofluimucil v Itálii. Ve svém složení jsou zcela odlišné, a proto mají odlišný farmakologický účinek. Aktivními složkami rinofluimucilu jsou thuaminoheptan sulfát a acetylcystein.

Hlavním úkolem polydexu je destrukce bakterií (antibakteriální účinek) a rinofluimucil má eliminovat nafouknutí a ztenčit hustší hlen.

  • Analog rinofluimucil proto nelze volat. Přesto mají obě léky podobné indikace pro použití. Jedná se především o různé sinusitidy a rýmy. Kontraindikace se také do značné míry shodují. Rinofluimucil se zatím nedoporučuje pro tyreotoxikózu (endokrinní patologie).
  • Na rozdíl od polydexu, rinofluimucil je dovoleno být používán v pediatrics od věku jednoho. To umožňuje zmírnit příznaky rinitidy od raného dětství, kdy je stále mnoho léčiv kontraindikováno.

Vzhledem k tomu, že rinofluimucil neobsahuje antibakteriální složky, je méně toxický. Polydex má dvě antibakteriální sloučeniny. Mnozí pacienti z tohoto důvodu nechtějí tento lék používat, a to navzdory skutečnosti, že se používá lokálně a nenosí velké toxické zatížení.

Za cenu léků nemají žádné zvláštní rozdíly. Rinofluimucil 10 ml (nosní sprej) stojí v průměru 280 rublů, což je o 40 rublů levnější než polydex.

Nasonex nebo polydex?

Začněme nejprve složením těchto léků. Jsou zcela odlišné, což znamená, že už nemluvíme o strukturální identitě. Polydex je komplexní lék, který ničí bakterie v nosohltanu nebo středním uchu. Tj jeho hlavním úkolem je neutralizovat bakterie. Lék obsahuje čtyři účinné látky, z nichž dvě jsou antibiotika.

Nasonex je monoterapie, účinnou látkou je mometason fuorát. Tato látka je glukokortikosteroid. V Polydexu je také látka této skupiny - dexamethason. Toto je jediná podobnost mezi těmito léky ve složení.

  • Nasonex vykazuje protizánětlivý a antihistaminický účinek, ale nemůže zničit bakteriální flóru antibakteriální složky v kompozici chybí. Nasonex se doporučuje používat pouze ve věku dvou let.
  • Další výhodou Nazonexu je jeho schopnost aktivovat neutrofily, které v oblasti fokusu začínají blokovat bakterie. Díky tomu titry patogenní flóry nerostou, ale nejsou ani zničeny.

Proto je volba k jednomu z prostředků prováděna pouze lékařem a je na něm, aby rozhodl, co je pro daného pacienta nejlepší.

Nasonex (50 µg / dávka, 1 kus) je dražší než polydex, jeho cena je přibližně 440 rublů.

Je to důležité! Nasonex a Polydex se používají v krátkých kurzech, někdy se dokonce kombinují. Pacienti by si měli být vědomi toho, že tyto prostředky nejsou používány pro normální a nekomplikovanou rýmu.

Protargol nebo Polydex - což je lepší?

Přípravky nejsou strukturními analogy. Aktivní složkou protargolu je proteinát stříbra (ve skutečnosti jde o proteinový komplex). Tato látka má krátkou trvanlivost. V postsovětském prostoru byl vždy připraven na lékařský předpis. Protargol má v současné době analogový přístroj, který vyrábí ruská farmaceutická společnost „Obnova“.

Je třeba poznamenat, že bílkoviny stříbra vykazují antiseptické a antibakteriální vlastnosti, i když tento lék není klasifikován jako antibiotikum. Lék má také protizánětlivý a sušící účinek, zužuje cévy a zmírňuje otoky nosohltanu.

Z toho vyplývá, že teoreticky, a jak praxe dokazuje, s pomocí protargolu, můžete se vyrovnat s bakteriemi a odstranit další příznaky rýmy. Obvykle, s nekomplikovaným bakteriálním chladem, i když je „zelená“ v hlenu, lékaři doporučují léčbu bez antibakteriálních látek. Pokud po několika dnech nedojde k účinku, předepíše se místní antibiotikum.

Proto se na terapeutický účinek protargolu a polydexu shodují proto i podmíněné analogy.

Sialor (protargol) Obnovovací sada pro přípravu roztoku 2% 10 ml s postřikem stojí asi 290 rublů. Pokud si objednáte protargol v lékárně, bude to levnější, asi 100-150 rublů. Z toho vyplývá, že protargol v jakékoliv z jeho reprezentací je levnější než polydex.

Polydex nebo vibrocyl?

Léky mají různé farmakologické účinky. Vibrocil obsahuje ve svém složení následující látky: dimetinden maleát a fenylefrin. První látka odstraňuje řetězec alergických reakcí, druhá bojuje s opuchem a zánětem, tzn. dostáváme antialergické, anti-edematózní a protizánětlivé účinky.

Vibrocyl lze zakoupit jako sprej, kapky a gel. Lék se používá u různých typů rýmy bez bakteriální mikroflóry. To může být alergická a virová rýma, chronická sinusitida, otitis media (v tomto případě vibrocilol eliminuje symptomy).

  • Vibrocil je oprávněn aplikovat u dětí mladších než jeden rok. Klinické studie prokázaly bezpečnost užívání tohoto léku v této věkové skupině.
  • Na rozdíl od polydexu nemůže vibrocil léčit bakteriální chlad, proto ho nelze nazvat analogem. Pro nahrazení polydexů jsou v ideálním případě vybrány pouze léky, které obsahují antibakteriální složky.

Vibrocil je levnější než polydexes. Cena nosních kapek (15 ml) je asi 290 rublů. Navzdory skutečnosti, že lék je levnější, nelze jej použít jako analog, a proto v zásadě není třeba tyto prostředky porovnávat, jsou odlišné.

Polydex nebo sofradex?

Sofradex je příbuzný analogům polydexes, ačkoli jejich složení je jiné, ale princip operace je v mnoha ohledech podobný. Oba léky mají antibakteriální látky a glukokortikosteroidy.

U sofradexu působí jako antibakteriální činidlo gramicidin a framycetin sulfát, glukokortikosteroid, dexamethason. Jak je vidět, Polydex a Sofradex jsou poměrně silné léky, které mají ve svém složení dvě antibakteriální činidla.

Na rozdíl od polydexů se sofradex používá také v oftalmologické praxi. Hlavním účelem sofradexu je léčba bakteriálních a zánětlivých onemocnění očí a uší.

Instrukce pro léčivo neobsahují indikaci pro použití sofradexu pro rýmu. Navzdory tomu je tento lék široce používán k léčbě bakteriálního chladu u dospělých a dětí.

Volba ve směru jednoho z prostředků - polydex nebo sofradex, je v první řadě nutné vycházet z citlivosti bakterií na antibiotika, která jsou ve složení těchto léčiv. Výběr léku provádí lékař a zkušenost lékaře vám vždy sdělí, který lék bude s tímto klinickým obrazem účinnější.

Cena sofradexu (oční a ušní kapky, 5 ml) je 330 rublů. Závěr: cena polydexu a sofradexu je na stejné úrovni.

Dioxidin nebo Polydex - co si vybrat?

1 ml dioxidinu obsahuje hydroxymethylquinoxyl-oxid 5 nebo 10 mg. Léčivo nepatří ke strukturním analogům polydexů, ale je silným antibakteriálním činidlem. Proto může být považován za analog terapeutického účinku. Polydex je komplexním činidlem, dioxidin je monoterapie.

Antibakteriální účinek dioxidového roztoku je silnější, proto se používá nejen v otolaryngologii, ale iv dalších zdravotnických oborech. Je účinný při léčbě septických ran, když jiná antibiotika nemohou pomoci. Závěr naznačuje: tento lék se používá pouze u komplikovaných forem onemocnění.

V ORL praxi se dioxidin doporučuje pro tonzilitidu, otitis, všechny typy infekčních sinusitid.

Dioxidin je velmi agresivní, takže pokud ho lékař předepíše k léčbě, zkuste objasnit, jak daleko zánětlivý proces zmizel. Někteří lékaři s pochybnou profesionalitou, bohužel, aby ukázali rychlý efekt, nechali dioxidinu v „bitvě“, kde to není potřeba. Pacienti by měli pochopit, že silné léky jsou rezervou pro nejzávažnější infekce.

Dioxidin (roztok 5 mg / ml 5 ml ampule číslo 10) stojí asi 390 rublů.

Závěr: pokud polydex a jiná antibiotika nefungují, je indikován dioxidin.

Závěr

Po přečtení článku není těžké dospět k závěru, že všechna antibakteriální léčiva jsou závažná léčiva. Orientovat se ve správnosti jmenování terapeuta může pouze lékař. Například lokální antibiotikum bylo předepsáno v nose, ale nesedí, musíte ho změnit. Jak definovat analog? Bez lékařských znalostí je to obtížné.

Neměli bychom také zapomínat, že antibiotika vylučují nejen bakteriální flóru, ale také působí toxicky na prospěšné bakterie. Léčba polydexem a jeho analogy by proto měla být pod přísným lékařským dohledem, zejména pokud se léčba týká dětí. Požehnej vám!

Levné analogy Polydexes

Léky známé farmaceutické společnosti mají zpravidla značné náklady. Ve stejné lékárně však ve většině případů najdou náhradu - levnější výrobky se stejným účinkem.

Polydex - co nahradit?

Lékárna je téměř vždy možné najít levnější analogy známých léků. Je docela možné nahradit francouzský lék Polidex. Levné analogy nebudou schopny jej zcela nahradit, ale při správném výběru náhrady nemusí být léčba méně účinná.

Mechanismus působení, složení, forma vydání a cena Polydexes

Jedná se o kombinovaný lék s antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi, který je k dispozici ve dvou dávkových formách:

  • ušní kapky, které zahrnují dvě antibiotika a glukokortikoidní hormon;
  • nosní sprej se stejným složením, stejně jako s přidáním vazokonstrikční látky fenylefrinu.

Výrobce - Bouchard Laboratory (Francie).

Účinek léčiva je určen složením jeho složek:

  • antibiotika neomycin a polymyxin B mají antibakteriální vlastnosti, potlačují vitální aktivitu většiny bakteriálních patogenů (kromě streptokoků), které způsobují onemocnění horních cest dýchacích;
  • glukokortikosteroid (GCS) dexamethason má výrazný protizánětlivý a antialergický účinek, okamžitě eliminuje otok, bolest, obnovuje nosní dýchání;
  • Fenylefrin, vazokonstriktor (přítomný pouze v nosním spreji) také okamžitě uvolňuje otoky nosní sliznice.

Ušní kapky jsou předepsány pro léčbu otitis externa a mikrobiálního ekzému vnějšího zvukovodu. Nepoužívejte při perforaci ušního bubínku.

Ušní kapky lze zakoupit za 240 - 360, sprej s fenylefrinem za 300 - 400 rublů.

Analogové kapky polydex ucha

Neexistují žádné kompletní analogy tohoto nástroje. Proto by měl lékař zvolit lék pro jeho náhradu v souladu s existujícími příznaky onemocnění. Bude obtížné najít analog na vlastní pěst. Ušní kapky, které mohou nahradit lék:

  1. Dexon (Cadila Hellcar, Indie) je kombinačním léčivem, které se blíží složení přípravku Polydex (neomycin + dexamethason). Jeho účinnost a bezpečnost u dětí, těhotných žen a kojících matek nebyla prokázána. Stojí asi 120 - 150 rublů.
  2. Otofa (Bouchard Laboratories, Francie) je antibakteriální činidlo, jehož aktivní složkou je antibiotikum pro místní podávání rifamycinu. Výhodou kapek je možnost jejich použití v rozporu s integritou ušního bubínku.

Otofa je vhodná k léčbě jakékoli otitis, včetně hnisavého s perforovaným ušním bubínkem. Lék je schválen pro použití u dětí. Stojí 170 - 180 rublů.

  • Kandibiotika (Glenmark Pharmaceuticals, Indie) je kombinační činidlo s antibakteriálními, protiplísňovými, protizánětlivými a analgetickými vlastnostmi. Složení: chloramfenikol antibiotikum, klotrimazol antifungální činidlo, beclometason GCS, lidokani anestetikum. Schváleno pro použití dětmi od 6 let. Cena 135 - 200 rublů.
  • Garazon je kombinovaný lék, který obsahuje antibiotikum gentamicin a GCS betamethason. Kontraindikován u dětí mladších 8 let, těhotných a kojících matek. Cena je asi 250 rublů.
  • Analogy nosního spreje Polydex s fenylefrinem

    Polydex s fenylefrinem je jediným lokálním činidlem s antibakteriálními a vazokonstrikčními vlastnostmi. Lékař však může na základě symptomů nemoci a kontrolních údajů najít náhradu za tento lék:

    1. Isofra (Bouchardova laboratoř, Francie) je lokální antibakteriální léčivo. Obsahuje antibiotikum frabicetinu, které je citlivé na téměř všechny bakteriální patogeny způsobující infekce horních cest dýchacích. Vhodné pro léčbu bakteriální akutní a chronické rýmy a sinusitidy. Má mírný účinek při sušení. Povoleno dětem jakéhokoli věku. Cena je 200 - 320 rublů.
    2. Rinofluimucil (Zambon, Itálie) je kombinovaný lék s ředěním sputu (acetyl cesteine) a vazokonstriktorem (tuaminoheptan). Vhodné pro léčbu akutní a chronické rýmy a zánět vedlejších nosních dutin s viskózní sekrecí sliznic a porušením nosního dýchání.

    Cena je 260 - 320 rublů.

  • Vibrocil (Novartis, Švýcarsko) je kombinovaným činidlem s vazokonstriktorovým (fenylefrinem) a antihistaminickým (dimetindenem) účinkem. Vhodné pro léčbu rýmy s alergickou složkou. Cena Vibrotsila 230 - 270 rublů.
  • Rinostop, Rinorus 0,05% - vazokonstrikční léčiva s xylometazolinem. Dobře odstraňuje otoky nosohltanu, pomáhá obnovit dýchání nosu a odstraňuje bolest v uchu. Kontraindikován u dětí do dvou let. Cena - asi 80 rublů.
  • Nosní kapky Vibrocil - mají stejné složení jako sprej, který se používá k léčbě dětí. Cena je asi 260 rublů.
  • Polydex je lék s jedinečnými vlastnostmi. Současně má antibakteriální, protizánětlivý a vazokonstrikční účinek. Není možné jej zcela nahradit. Je nutné zvolit lék, který je vhodný pro léčbu konkrétního pacienta.

    Pacienti dávají přednost nákupu levnějších léků:

    Polydex - seznam levných analogů, jak nahradit lék

    Polydex - antibakteriální sprej pro místní použití. Podle statistik prodeje zaujímá vedoucí postavení mezi fondy pro léčbu bakteriální rýmy. Lék se objevil ne tak dávno, ale jeho účinnost již byla zaznamenána mnoha pacienty různého věku.

    Jaký druh polydexu bude v článku diskutován

    Existují dva typy polydexes, první - obsahuje dvě antibiotika a dexamethason, druhý - fenylefrin hydrochlorid je přidán do této kompozice. První nástroj se používá pro otitis, druhou - rýmu a sinusitidu. V našem článku budeme mluvit o spreji "Polydex s fenylefrinem", protože v poslední době droga získala zvláštní oblibu v otolaryngologii.

    Když lék není vhodný pro pacienta, musíte hledat náhradu. K tomu potřebujete znát složení a vlastnosti hlavního léku, v našem případě je to polydex.

    Hlavními složkami polydexů s fenylefrinem jsou polymexin B, neomycin, metasulfobenzoát sodný dexamethason a hydrochlorid fenylefrinu.

    První látky jsou antibiotika. Třetí látka vykazuje vazokonstrikční účinek, čímž eliminuje opuch, zánět a zarudnutí. Čtvrtá látka - dexamethason (hormonální složka) má výrazný protizánětlivý účinek.

    Přínosem polydexu budou výrazné bakteriální léze nosohltanu doprovázené živými symptomy. Jedná se o žlutý a zelený snot, hustý hlen, opuch, narušení nosního dýchání. Často je bolest v oblasti čelistních dutin, stejně jako hlava.

    Léčba polydexem trvá týden. Injekce léčiva se provádí třikrát denně. Léčba koriguje otolaryngologa, je možné, že injekce budou pokračovat po dobu až deseti dnů. Schůzky v pediatrii prováděné podle věku dítěte. Častěji se doporučuje jedna injekce denně.

    Sprej je k dispozici v lahvičce obsahující 15 ml směsi. Vyrábí drogu ve Francii. Průměrná cena je 350 rublů. Nelze říci, že sprej je velmi drahý, ale zajímá ho jeho analog. Užívání isofry je například monopreparace, která je méně toxická. Pokud jde o cenu, isofra je o něco levnější, asi 50 rublů.

    Isofra nebo Polydex - což je lepší

    Ve většině případů se isofra používá v případech intolerance k polydexům. Je třeba poznamenat, že tento lék je slabší, i když má antibakteriální účinek. Je to všechno o složení. Polydex má dvě antibiotika a pouze jednu isofru. Proto je polydex sprej pro injekce do nosu vhodný pro komplikovanou rýmu a takové analogy jako isofra se používají v počátečních stadiích bakteriální rýmy.

    V dětství, rýma je často komplikovaná “lumbago” v uších. Je důležité zabránit zánětu středního ucha. Velkou výhodou polydexu ve srovnání s mnoha jinými analogy je jeho použití pro uši.

    Isofra nebo polydex - což je lepší? Odborník na tuto otázku odpoví. Pokud se právě objevila bakteriální rýma, neměli byste zahájit léčbu silnějšími prostředky, v našem případě polydexy. Ale s vážnými příznaky a zdlouhavým průběhem je perfektní. Míra, že je lepší pro každého pacienta, může být pouze lékař.

    Seznam levných analogů Polydexes

    Nahrazení léčebného účinku Polydex může nejen antibakteriální látky, ale také antiseptika. Jsou to nejlevnější analogy polydexů. Poměrně často není použití polydexů vůbec odůvodněné a používá se pro zajištění a náhle se rinitida pacienta stane komplikovanou a objeví se zelený snot. Samozřejmě, tento přístup je neprofesionální. Pak můžete "léčit" všechny neexistující nemoci jen v případě, což povede ke snížení imunitní ochrany.

    Následující nástroje jsou považovány za nejoblíbenější nízkonákladová analoga polydexů, zde je jejich seznam s cenami:

    • olejový roztok hlorofillipta (20 ml) - 170 rublů;
    • Roztok Miramistinu (50 ml) - 250 rublů;
    • ocomistin oční kapky (10 ml) - 170 rublů;
    • Collargol (roztok) - 160 rublů;
    • Sialor (nosní prostředky, 10 ml) - 280 rublů;
    • furatsilin (tablety pro přípravu roztoku, 10 kusů) - 110 rublů;
    • Collargol (kapky) - 150 rublů.

    Všechny tyto léky nejsou antibiotika, ale s včasnou léčbou mohou zabránit šíření infekce bez použití antibiotické léčby.

    Polydex a jeho analoga - zkuste porovnat

    Srovnání analogů v první řadě je třeba věnovat pozornost složení. Tam je taková věc jako strukturní analogy, to znamená, že složení léků je stejné, nebo částečně se shoduje. Všechny tyto momenty jsou v oficiálních pokynech pro každý nástroj. Pak věnujte pozornost farmakologickému působení.

    Výběr léku, specialista musí nutně vzít v úvahu finanční schopnosti pacienta, hlavní věc je najít nástroj, který je nejvhodnější pro konkrétního pacienta. Výběr léků vždy začíná jednoduchými léky, samozřejmě s ohledem na klinický obraz patologie.

    Polydex nebo vibrace - co vybíráme?

    Při porovnání těchto prostředků je třeba klást důraz na následující: úkolem polydexu je léčba bakteriální rýmy, vibrace eliminují záněty a alergie. V důsledku toho není vibrace vhodná jako analog.

    • Vibrocil má různé dávkové formy - gel, kapky a sprej. Polydex s fenylefrinem je reprezentován pouze sprejem, Polydex pro uši se vyrábí ve formě kapek.
    • Polydex je schválen pro použití od 2,5 roku, vibrace - od 12 měsíců. Vibrocil je o něco levnější, stojí asi 280 rublů.

    Další srovnání těchto léků je bezvýznamné, nemohou se navzájem nahradit.

    Protargol nebo Polydex - což je lepší?

    Polydex - antibakteriální činidlo. Protargol je antiseptikum s výrazným antimikrobiálním účinkem. První lék je silnější díky přítomnosti dvou antibiotik. Zelený a tlustý snot - přímá schůzka pro Polydex. Protargol také léčí prodloužený výtok z nosu a "zelené" v nose.

    Polydex - hotový výrobek. Protargol - je připraven v lékárnách na předpis. Někteří odborníci považují protargol za památku minulosti a předepisují modernější drogy. Staré záběry jsou zpracovány s ohledem na protargol a pokračují v psaní receptů na jeho přípravu.

    Terapeutický účinek zvažovaných léčiv je částečně stejný. Příprava lékárny Protargol je třikrát levnější než polydex.

    Rinofluimucil nebo Polydex - což je lepší?

    Přípravy mají jiný účel. Polydex ničí bakteriální mikroflóru, rinofluimucil ředí a odstraňuje tlustý hlen venku, čímž eliminuje opuch. Z toho vyplývá, že léky nejsou strukturními analogy a jejich terapeutický účinek je odlišný.

    Navzdory různým farmakologickým účinkům jsou tyto léky předepisovány pro rýmu a sinusitidu.

    V pediatrii, rinofluimucil je používán od věku jednoho, polydex může být předepsán jen po 2.5 rokách.

    Nasonex nebo Polydex - co si vybrat?

    Léky mají různé farmakologické vlastnosti a účel. Nasonex - hormonální činidlo (mometason fuorat). Polydex je komplexní nosní sprej s antibakteriálními, protizánětlivými a vazokonstrikčními účinky. Chci jen poznamenat, že Nazonex je jediný lék a Polydex je čtyřdílná droga. Čím komplexnější je lék, tím více příležitostí a vedlejších účinků má.

    Součet těchto prostředků - ve složení každého z nich má hormonální látku, i když každá má svou vlastní. Žádné další zápasy ve složení, jak bylo zamýšleno.

    Nasonex se začíná používat od dvou let. Pomáhá dobře při alergické rýmě s těžkým zánětem. Bakteriální výtok z nosu pro nasonex - kontraindikace. Navzdory skutečnosti, že nasonex není antibiotikum, je stále schopen zastavit růst bakterií v důsledku aktivace neutrofilů, ale není schopen zcela zničit infekci.

    Nasonex stojí asi 450 rublů, což je dražší než polydexes. Někdy odborníci tyto léky předepisují společně.

    Otipaks nebo Polydex?

    Oba léky se používají pro otitis. Polydex s fenylefrinem pro ošetření uší není vhodný. Otipaks vyrábí ve Francii. Má analgetický a protizánětlivý účinek. K dispozici ve formě roztoku (15 ml).

    Složení otipaksy jsou následující složky: fenazon, lidokain hydrochlorid. Pomocnými látkami jsou ethanol, glycerol, thiosíran sodný, voda.

    Výhoda otipaksy je přijatelná pro použití u dětí a těhotných žen. Používá se při zánětlivých procesech středního ucha, barotraumatické otitis, "lumbago" s SARS a chřipkou. Kontraindikace - nesnášenlivost ve složení a perforaci ušního bubínku.

    Otipaks pohřbít až třikrát denně, v závislosti na příznacích. Nepoužívejte lék déle než 10 dnů. Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. Může to být podráždění a zarudnutí kůže v oblasti aplikace.

    Polydex je také vyráběn ve Francii, ale jinou firmou. Má dvě formy uvolnění - pro uši a nos. Lék zmírňuje zánět, zužuje cévy a ničí bakterie. Hlavním účelem je bakteriální otitis. Také otipaks se používá pro bakteriální procesy vnějšího ucha, ekzém vnějšího zvukovodu.

    Kontraindikace pro polidksy: těhotenství a kojení, děti do 2,5 let, virová otitis, mykózy uvnitř ucha.

    Složení polydexů pro uši zahrnuje: sulfát B polymexin, neomycin sulfát, dexamethason sodný metasulfobenzoát. Lék se vyrábí v lahvičkách o objemu 10,5 ml.

    Sprej se používá od 3 do 5 krát denně, v závislosti na věku pacienta. Někdy během použití polydexes, alergické reakce nastanou.

    Jaké jsou rozdíly? Otipáky jsou vhodné pro každého a lze je aplikovat od narození. Polydex je starý pouze 2,5 roku. Během těhotenství a kojení je polydex zakázán. Polydex má dvě formy - pro nos a pro uši. Otipaks je indikován pro zánět středního ucha a polydex je také předepisován pro vnější zánět ucha. Kontraindikace pro otipax mnohem méně, protože neobsahuje antibakteriální složky.

    Co je lepší zvolit? Bezpečnější - otipaks. Pokud existuje infekční proces - polydex. Vše záleží na klinickém obrazu onemocnění.

    Dioxidin nebo Polydex - což je lepší?

    Aktivní složkou dioxidinu je hydroxymethylchinoxyl dioxid. Složení zvažovaných drog nemá nic společného. Terapeutický účinek je podobný. Obě činidla v prostředku mají antibakteriální látky. V dioxidinu je to hydroxymethylquinoxyl dioxid, v polydixu je to polymexin B, neomycin.

    • Ačkoli dioxidine je monodrug, jeho antibakteriální účinek je účinnější než to polydex, ačkoli druhý lék má dvě antibakteriální komponenty. Rozsah dioxidinu je různorodý, obzvláště to je populární v pulmonology, urology, chirurgii.
    • Je třeba poznamenat, že dioxidin se používá k léčbě komplikací různých infekčních procesů. Otorinolaryngologové užívají lék na hnisavé procesy krku, nosu a uší.

    Dioxidin je silné antibiotikum, není předepsán na začátku infekčního procesu, i když pro to určitě bude dobrý důvod. Pacienti ne vždy vědí, že při použití silných antibiotik pro mírné infekce, pak v obtížných případech bude jejich účinnost nedostatečná. Při předepisování dioxidinu se pokuste u lékaře zjistit, zda je možné použít slabší antibiotikum.

    Lepší je obecně polydex nebo dioxidin. Mírná a mírná infekce - polydex, dioxidin je vhodný pro komplikace.

    Co potřebujete vědět při výběru analogu

    Výběr analoga hlavního nástroje, nejprve musíte najít lék, který nahradí podle všech kritérií. Pro léčbu bakteriální rýmy je například doporučován polydex nosní sprej. Sprej pacienta není z jakéhokoli důvodu vhodný. Pak musíte postupovat od toho, co by mělo být změněno.

    Pokud kompozice není vhodná, pak se volí jiná antibakteriální nosní činidla, to znamená, že jejich účinné látky jsou odlišné. Někdy je možné nahradit polydex antiseptiky. Tato náhrada je oprávněná pouze na začátku bakteriální infekce, kdy stav pacienta nevyžaduje antibiotika.

    Pokud je tělesná teplota vysoká, dochází k hnisavému výtoku z nosu, silnému otokům, je možné, že je také zapotřebí systémová antibakteriální terapie. Antibiotika se pacientovi podávají topicky, stejně jako orálně, intramuskulárně nebo intravenózně.

    Velmi často se analogy mění na levnější prostředky, bez ohledu na klinický obraz. Nejčastěji pacient přichází do lékárny, předepisuje léky s předepsanými léky a nahrazuje ho levnějším lékem. Typicky, lékárna zaměstnanci nikdy popírat, a jsou rádi, že "předepsat" lék.

    Někdy musí být lékaři sledováni. Pokud pacient zjistí, že celkový stav je uspokojivý, není hnisavý výtok, bolest v oblasti nosu a polydex nebo jeho ekvivalent je předepsán, musíte se zeptat lékaře na vhodnost předepisování antibiotika.

    Závěr

    Polydex - komplexní léčivo (komplexní kapky). Stejně jako jeho protějšky, mezi které patří antibiotika, by měl předepisovat pouze lékař. Pokud je pro léčbu nemocí nosu používán analog pro léčebné účinky, bez antibiotik, pak je užívání léku bez lékaře povoleno, i když jakékoliv samořazení, zpravidla nedává výsledky.

    Díky možnosti výběru analoga mají pacienti možnost vybrat si finanční prostředky podle finančních možností. Často se rýma a sinusitida musí léčit nejen nazálními přípravky, ale také tabletami, které zvyšují značné náklady. Požehnej vám!


    Přečtěte Si Více O Kašel