Claritin Analogy - Srovnávací charakteristiky

Droga je antihistaminikum nové generace. Efektivní s různými projevy alergií. Nevýhodou je vysoká cena. Claritin protějšky jsou levnější používat častěji než originál sám.

Indikace

Lék je široce používán pro projevy alergických účinků. Často je předepisován alergiky pro různé patologie:

  • rýma a konjunktivitida, akutní a chronická;
  • svědění nosní sliznice, kýchání;
  • rhinorrhea;
  • zarudnutí, svědění očí;
  • urtikária idiopatická;
  • kožní projevy alergií.

Vyrábí se ve dvou formách - tablety, sirup. Každá dávka obsahuje 10 mg hlavní látky loratadinu. Má antihistaminikum, blokuje nervová zakončení. Začíná jednat rychle, po půl hodině se objeví v krvi.

Terapeutický účinek trvá přibližně 24 hodin. Od ostatních prostředků se liší tím, že neovlivňuje fungování nervového systému, nezpůsobuje zhoršení celkového stavu a ospalost.

Země původu je Belgie. Cena je poměrně vysoká. Cena závisí na počtu tablet v balení - od 225 rublů po 10 kusech, na 30 kusů od 610 rublů. Vzhledem k vysokým nákladům se často používají ruské a zahraniční náhrady.

Ruské analogy

Domácí farmaceutický trh je zastoupen různými léky proti histaminu, které mají nižší náklady, stejné složení a účinek. Mohou být rozděleny do dvou typů. Se stejnou účinnou látkou - loratadinem. Jiné - s cetirizinem.

Obecná skupina léků s obsahem Loratadinu:

Klarotadin vyrobený v Rusku. Má stejné formy uvolňování - tablety a sirup. Každá dávka obsahuje 0,01 g účinné látky, která blokuje nervová zakončení histaminů, bojuje proti příznakům alergie po celý den. To umožňuje použít jednu dávku denně. Cena začíná na 100 rublů.

Clarinex je další domácí lék s účinnou látkou loratadin. Jedna tobolka obsahuje 10 mg účinné látky. Dokonale pomáhá při kožních projevech alergií, rýmy. Cena od 135 rublů.

Loratadin se stejnou základní látkou. Vyrábí se pouze v tabletách. Používá se v různých dávkách pro dospělé a děti. Má řadu vedlejších účinků, které vedou k ospalosti a bolesti hlavy. Claritin nebo loratadine, což je lepší?

Oba léky jsou identické ve složení a působení. Ruština je mnohem levnější a je alternativou. Rozlišuje výraznější vedlejší účinky - je to ospalost a bolest hlavy. Cena deseti tablet - 70 rublů.

Cetirizinové léky:

Cetirizin má stejnou účinnou látku. Jeho vlastnosti jsou podobné Claritinu. Je to selektivní antagonista konců periferních nervů. Má řadu kontraindikací. Žádné údaje o užívání léků pro těhotné ženy.

To může proniknout do mateřského mléka, takže nemůžete pít drogu při krmení. Pokud je potřeba aplikovat lék, dítě by mělo být přemístěno na umělé krmení. K dispozici v Rusku, Izraeli, Německu. Cena od 58 do 160 rublů.

Zahraniční náhražky

Existuje spousta dovážených léků. Vyrábějí se ve Spojených státech, Maďarsku, Jugoslávii, Německu, Švýcarsku, Belgii, Španělsku, Indii a dalších zemích. Mají různé účinné látky. Jak porozumět velkému počtu navrhovaných nástrojů?

V lékárnách si můžete koupit celý seznam takových antihistaminik - Zirtek, Zodak, Cetrin, Erius, Lorddestin, Fenistil, Suprastin, Kestin, Simprex, Terfenadin, Telfast, Sempreks. Porovnejte nejoblíbenější tablety s Claritinem.

Klaritin nebo Suprastin, který je lepší? Jaký je rozdíl? Ve srovnání s belgickými léky má maďarské léky širší spektrum účinku, užívá se k úlevě od akutních forem alergie, kdy má pacient četné vyrážky (kopřivka) a vysokou horečku. Claritin je častěji předepisován pro chronický průběh onemocnění.

Léčivá látka Suprastin - chlorpyramin hydrochlorid. Má antihistaminický účinek. K dispozici ve formě tablet a injekcí. Má více vedlejších účinků. Cena za 20 tablet - 130 rublů. Cenový rozdíl je významný. Lék můžete nahradit pouze lékařským předpisem.

Claritin nebo Erius. Oba léky jsou vyráběny v Belgii. Aktivní složkou přípravku Erius je desloratadin. Toto je zlepšený vzorec loratadinu, s rozšířeným spektrem účinku. Vyrobeno pouze v tabletách po 5 mg účinné látky v každé z nich. Lze vzít pouze 12 let. Antialergické působení 24 hodin.

Zodak a Zyrtec obsahují účinnou látku dihydrochlorid cetirizinu. K dispozici v kapkách. Jeden ml obsahuje 10 mg látky. Používá se pro děti od 2 do 12 let. Dobře snášen dětmi.

On je propuštěn s těžkým svěděním během planých neštovic. Instrukce doporučuje užívat lék podle pokynů lékaře. Výměna pouze po konzultaci s odborníkem.

Tabulka léčiv pro alergie s jinou účinnou látkou

TOP 6 levnějších analogů Avamis®

Avamys je hormonální lék, který se vyrábí ve formě nosního spreje s účinnou látkou fluticasone furoate. Lék neobsahuje ethanol - to je jeho hlavní výhoda oproti jiným lékům této farmakologické skupiny. Jedná se o anglický lékařský přípravek, který má poměrně vysoké náklady. Ale na farmakologickém trhu, tam jsou levnější protějšky, které nejsou horší než původní Avamysu v účinnosti.

Hlavním terapeutickým účinkem přípravku Avamys je účinné zmírnění zánětu nosohltanu. Léky se aktivně používají k odstranění příznaků alergické rýmy, stejně jako k léčbě sinusitidy, zánětu v dutinách čelisti a adenoiditidě.

Nepoužívejte Avamys v takových případech:

  • nesnášenlivost komponenty;
  • děti do 2 let;
  • po operaci nosohltanu (po dobu 10 dnů);
  • těžké patologické patologické stavy a jeho selhání;
  • hormonální léky;
  • predispozice ke krvácení;
  • poranění nosu;
  • kojení a těhotenství.

Pokud je v počáteční fázi léčby účinnost přípravku Avamis nízká, pak lékař zvýší četnost injekcí, případně přidá Vibrocil, další léčivo. Frekvence použití spreje denně pro pacienty ve věku 12 let je jednorázová 4 injekce do obou nozder. Od 2 do 12 let - jednou 2 injekce do obou nosních cest.

Hlavní nepříznivé účinky organismu na Avamys lze považovat za krvácení z nosu, nazofaryngeální diskomfort, kožní reakce na léčbu.

Formy uvolňování a strukturních analogů

Strukturně podobné prostředky Avamys jsou léky založené na flutikason-furoátu, které jsou dostupné nejen ve formě spreje, ale také v jiných dávkových formách. Cena analogů není vždy nižší než cena původního léku:

  1. Flicsonáza je sprej v nose, který má komplexní účinek při léčbě rýmy různého původu.
  2. Fluticasone - sprej pro léčbu příznaků nachlazení.
  3. Flixotid je aerosol stejně jako suspenze pro inhalační procedury;
  4. Flutikazon propionát je lékařský přípravek pro intranasální použití a inhalační procedury.
  5. Seretide je inhalační aerosol a prášek pro inhalační proceduru.
  6. Tevacomb - inhalační aerosol s vlastnostmi čištění broncho.
  7. Salmekort - kombinovaný lékařský přípravek ve formě aerosolu.

Tabulka: dostupnost a náklady na léky v internetových lékárnách v reálném čase.

Nazarel

Nasarel je jednou z farmakologických skupin léků proti glukokortikosteroidům (GCS) pro intranazální použití přípravku Avamys. Léčivo má následující terapeutické vlastnosti:

  • antihistaminikum;
  • protizánětlivé;
  • dekongestant.

Léky jsou předepisovány pouze od 4 let se sezónní nebo alergickou rýmou, zánětem nosních dutin a nosohltanu. Sprej lze použít dvakrát denně, na rozdíl od přípravku Avamys, který se aplikuje pouze jednou. Pokud má pacient herpes nebo jinou virovou patologii, může být přípravek Nasarel použit pouze v kombinaci s antivirotiky. Léky lze použít jako preventivní sezónní opatření rýmy, alergické sinusitidy a zánětlivé etiologie.

V době laktace u žen a během těhotenství existuje relativní zákaz užívání léků. Během těchto období se léky berou jako poslední možnost a pouze pod dohledem lékaře.

V takových případech se nepoužívá při léčbě rýmy Nazarel:

  • alergie na léky;
  • děti do 4 let;
  • po chirurgické léčbě v oblasti nosu;
  • těžké patologie jater a ledvin;
  • kombinované užívání hormonálních léků;
  • predispozice ke krvácení z nosu;
  • poranění nosu.

Dávkování předepsané otolaryngologist, on také předepisuje dobu léčby. Délka léčby se může pohybovat od několika dnů do několika měsíců. Standardní denní dávka je 2 injekce na nos dvakrát denně.

Možné nežádoucí účinky zahrnují:

  • glaukom, nitrooční tlak;
  • abnormální práce nadledvinek;
  • s dlouhým průběhem terapie v retardaci růstu dítěte.

Sinoflurin

Aktivní složkou léků je flutikason propionát, který má protizánětlivé účinky na tělo. Sinoflurin se vyrábí pouze ve formě intranasální suspenze bílé barvy. Lék snižuje syntézu biologických látek v době alergie, což snižuje sekreci nosu a zmírňuje kongesci nosu. Během infekce redukuje sinoflurin množení molekul makrofágů a lymfocytů, což inhibuje rozvoj infekce a přispívá k rychlé purifikaci nosních průchodů z hlenu a sekrecí. Léky rychle odstraní takové nepříjemné příznaky:

  • pocit pálení v nosohltanu;
  • rýma;
  • přetrvávající kýchání;
  • slzy;
  • mačkání na nose.

Léčivo se používá jako profylaktické a terapeutické činidlo. Předepsán pro léčbu rýmy různého původu, sinusitidy. Nepředepisujte léky pro děti do 4 let, stejně jako pro tyto patologie:

  • osobní nesnášenlivost k tomuto léku;
  • po chirurgické léčbě nosu a očí;
  • onemocnění jater;
  • hormonální terapie;
  • poranění nosu.

Sinoflurin nemá mutagenní vlastnosti a nevstoupí do celkového krevního oběhu, ale během těhotenství se nedoporučuje užívat z důvodu možných rizik pro vyvíjející se plod. Nedoporučuje se užívat léky a kojení. Pokud je třeba jmenovat hormonální nosní léky, pak je třeba přenést dítě na umělé krmení, a teprve pak pokračovat v terapii.

Dávky léku, stejně jako trvání lékové cesty, předepisuje lékař, ale existují standardní dávky, které odpovídají věkové kategorii pacienta:

  • dávky pro děti 4-12 let - 1 injekce do každé nosní dírky jednou denně. S komplexními infekčními patologiemi se injekce zvyšují na 2;
  • pacienti po 12 letech - 2 injekce jednou denně, pokud je to nutné, můžete přípravek aplikovat dvakrát denně;
  • Denní dávka pro děti je 200 mcg a dospělá osoba 400 mcg.

První pozitivní výsledky působení léku lze po léčbě pociťovat po dobu 4-5 dnů.

Nasobek

Nasobek je léčivo pro intranasální použití s ​​účinnou látkou beclometason dipropionate. Tato složka se liší od flutikazonu jeho účinky, protože účinek jeho účinku je kumulativní a je patrný až po několika dnech užívání. Tento lék je terapeutický analog Avamys, ale jen to je téměř 2 krát levnější.

Nazobek má následující vlastnosti:

  • protizánětlivé;
  • antialergické;
  • imunosupresiva.

Léky se používají při léčbě těchto onemocnění:

  • sezónní a alergická etiologie rýmy;
  • vaskulomotorická rýma;
  • sinusitida;
  • infekční a bakteriální patologie u nosohltanu.

Nepředepisujte léky v léčbě rýmy u pacientů s těmito poruchami v těle:

  • citlivost na léky;
  • hemoragická diatéza;
  • krvácení ze sinusů;
  • plísňové a bakteriální infekce v dýchacím systému;
  • kandidóza a tuberkulóza;
  • herpes na sliznicích;
  • ORZ.

Léčivo se používá s opatrností při léčbě pacientů s těmito patologiemi:

  • glaukom;
  • hypotyreóza;
  • selhání ledvin a jater;
  • infarkt myokardu;
  • narušení struktury přepážky v nose;
  • chirurgická léčba nosohltanu;
  • poranění nosu nebo nosu;

Přípravek nepoužívejte pro děti do 6 let, stejně jako pro těhotné a kojící ženy. Použití v léčbě přípravku Nasobek může doporučit pouze lékař, který předepíše potřebné dávkování. Před injekčním zákrokem je nutné vyčistit průchody hlenu v nose. Pacienti starší 6 let - 1 injekce do každého nosního průchodu. Postup se opakuje 2-4 krát denně. Frekvence procedury závisí na věkové skupině pacientů. Pacienti ve věku 6-12 let nemohou užívat lék více než 2x denně.

Při užívání léku v dávkách předepsaných lékařem jsou nežádoucí účinky vzácné, ale tyto negativní reakce na těle se mohou vyskytnout:

  • suché sliznice, jakož i pocit pálení v nosohltanu;
  • infekce v nosohltanu;
  • rhinorrhea;
  • slizniční atrofie;
  • zánět spojivek;
  • kožní vyrážky a kopřivka;
  • zvýšený nitrooční tlak uvnitř oka;
  • bolest hlavy;
  • zvýšení indexu krevního tlaku;
  • myalgie;
  • snížení chuťových vjemů.

Pokud je lék užíván několik měsíců nebo jako samoléčba, může se rozvinout adrenální insuficience.

Rozptyl

Desrinit je glukokortikoid pro nosní použití s ​​aktivní složkou mometasonu. Léky se předepisují nejen pro rinitidu jiné povahy, ale také pro sinusitidu, stejně jako pro polyposy v nosní dutině. Desrinit je analog pro Avamys pro děti, takže dávky obou léků jsou identické - po 12 letech - jednou 4 injekce do obou nozder. Od 2 do 12 let - jednorázové 2 injekce do dvou nosních dírek.

Lék se používá od 2 let s alergickými a infekčními poruchami v nose. Je zakázáno předepisovat léky na tyto patologie:

  • plicní tuberkulóza;
  • plísňová patologie u nosohltanu;
  • viry a bakterie v nose;
  • herpes sliznice očí.

S opatrností předepsanou při léčbě léků:

  • glaukom i katarakta;
  • poruchy štítné žlázy;
  • těžké onemocnění jater;
  • postinfarktové období;
  • chirurgická léčba poranění nosohltanu a nosního septa;
  • těhotenství a kojení novorozence.

Při léčbě Desrinitu se mohou tyto negativní účinky vyvinout:

  • neurologické patologie - úzkostný a agresivní stav, nadměrné vzrušení;
  • oční patologie - glaukom, ztmavnutí čoček, šedý zákal;
  • zpoždění dítěte v růstu.

Glenspray Active

Tento léčivý přípravek je zařazen do farmakologické skupiny kortikosteroidů, které se používají v otolaryngologii k léčbě patologických stavů nosohltanu. Léčivo ve své kompozici má aktivní složku mometason, která je zodpovědná za účinnost léčiva. Mometason má následující vlastnosti:

  • protizánětlivé;
  • imunosupresivní;
  • antialergické.

Při použití Glensprey Účinek je dosažen s minimálními dávkami léku, což v podstatě nevyvolává žádné nežádoucí účinky v těle.

Při užívání léků se snižuje syntéza alergických mediátorů, což dramaticky snižuje nepříjemné symptomy. Při použití v terapii Glenspray byl diagnostikován pokles syntézy molekul leukocytů i leukotrienů.

Sprej je předepsán pro léčbu těchto onemocnění:

  • rýma alergického původu, která se projevuje po celý rok;
  • sinusitida (v kombinační terapii s antibakteriálními léky);
  • rinosinusitis;
  • přítomnost polypů v nose (po 18 letech);
  • prevence alergických projevů v nosní dutině (starších než 12 let).

Nepoužívejte léky na alergie na složky v jeho složení, stejně jako na tyto choroby u pacienta:

  • tuberkulóza a bronchospasmus;
  • infekce na nosní sliznici;
  • pooperační období;
  • poranění obličeje a nosu.

S opatrností se lék používá pro:

  • plísňová onemocnění;
  • virová a bakteriální infekce;
  • herpes na optickém orgánu.

V pediatrii, Glenspray je používán pro terapii od věku 2, a jako preventivní opatření od věku 12 let. Pro léčbu rýmy u dospělých pacientů - 2 injekce do každé nosní pasáže 1krát denně a po odstranění akutních symptomů onemocnění - 1 injekce. První terapeutický výsledek může být pociťován 12 hodin po první aplikaci. Děti od 2 do 12 let musí snížit dávku pro dospělé o polovinu. Pro profylaxi po 12 letech - 2 injekce denně.

Při terapeutických dávkách nejsou negativní reakce často pozorovány a samy o sobě procházejí, ale někdy jsou možné:

  • krvácení z nosu;
  • bolest hlavy a kolísání krevního tlaku;
  • faryngitida;
  • podráždění a pálení sliznic.

Tafen Nazal

Tafen Nazal je sprej pro léčbu patologií nosu s dávkovanou injekcí založenou na aktivní složce - budesonidě. Lék se používá k léčbě a jako preventivní opatření pro alergické patologie nosní sliznice. Důvody pro jmenování spreje jsou takové patologie:

  • alergická nebo sezónní rýma;
  • polypy v nose.

Sprej u těhotných žen může být použit k léčbě rýmy pouze ve vzácných případech a striktně podle předpisu lékaře a jeho kontroly z důvodu absence klinických studií o účinku léčivého přípravku na tvorbu plodu. Během laktace je nutné přenést novorozence na umělou výživu a aplikovat léky.

Přípravek Tafen Nazal se nepoužívá k léčbě pacientů s těmito průvodními onemocněními:

  • houba v dýchacím systému a v nosních průchodech;
  • ORL patologie vyvolaná infekčními agens;
  • viry v dýchacím systému.

Děti mladší 6 let tento lék nepředepisují. Léky se používají intranasálně - 2 dávky do každé nosní dírky dvakrát denně. Po odstranění akutních symptomů onemocnění jako udržovací terapie - 1 dávka jednou denně. Maximální denní dávka je 400 mcg (8 dávek). Délka léčby by neměla být delší než 90 kalendářních dnů. Pacienti mladší 18 let by měli snížit dávku o polovinu.

Nežádoucí účinky z užívání tohoto léku jsou vzácné, ale přesto je výrobce léků zaznamenán:

  • podráždění sliznice nosohltanu;
  • ztráta zápachu;
  • tělesná vyrážka;
  • časté kýchání;
  • závratě a kolísání tlaku;
  • tachykardie;
  • únava těla;
  • angioedém;
  • depresivní stav;
  • suchý kašel;
  • kandidóza v nosohltanu.

Recenze

Recenze lékařského přípravku Avamys převážně pozitivní povahy, které potvrzují jeho účinnost s minimálními negativními účinky:

Avamys je účinný intranasální lék, který rychle zmírňuje příznaky alergické nebo sezónní rýmy a nezpůsobuje vážné negativní reakce v těle. Nezapomeňte, že léky by měly být používány pouze tak, jak je předepsáno ošetřujícím lékařem.

Analogy Avamis Spray

Poslední aktualizace cen: 15/03/2019

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Avamys (sprej) Hodnocení: 223

Seznam ruských a zahraničních náhradníků Avamys

Analogově levnější od 417 rublů.

Nasobek je dostupný izraelský ekvivalent Avamys se stejnou formou uvolňování, ale s jinou aktivní složkou (zde se používá beklometason). Odkazuje na skupinu "glukokortikosteroidy pro místní použití". Podle svědectví o cíli se neliší.

Analogově levnější od 293 rublů.

Nasarel se prodává jako sprej obsahující 120 dávek. Je také indikován k léčbě různých forem alergické rýmy, ale je kontraindikován u dětí do 4 let, stejně jako u bakteriálních infekcí dýchacích cest. Kompletní seznam kontraindikací naleznete v návodu.

Analog levnější od 192 rublů.

Disrinit je také výrazně levnější než Avamys, ale liší se od něj ve složení a dávkování. Hlavní účinnou složkou léčiva je mometason. Lze prodávat v lahvích po 60 nebo 140 dávkách.

Analog více od 228 rublů.

Nasonex je dražší americká droga určená k léčbě onemocnění dýchacího ústrojí. Jedinou účinnou složkou ve spreji je mometason furoát (50 ug). Obsahuje podobný, ale poněkud rozsáhlejší seznam indikací pro jmenování.

Levné analoga Avamys - ceník, který lék je lepší

Ve světové lékařské praxi, vysoká prevalence alergií je známá se všemi různými symptomy, vést od kterého zůstanou alergická rýma, otok a konjunktivitida.

Všechny tyto projevy zhoršují kvalitu života pacientů a mohou vést k rozvoji takové hrozné nemoci jako bronchiální astma. Moderní farmakologie však nezůstala stát a každoročně zavádí na trh aktuálnější alergické přípravky.

V našem článku budeme hovořit o intranasálním spreji Avamys, zjistit, kdy je používán, jak je správně užíván, a určit, zda může být nahrazen za nižší cenu, tzn. vyzvednout analogy.

Na policích lékáren se Avamis věnoval sebevědomému postavení a 9 let slouží ve prospěch dospělých a dětí. Levné analogy avamis budou přezkoumány po krátkém přehledu samotného léku, jeho účinku, dávkování a vedlejších účinků.

Složení, uvolňovací forma, účinek na tělo a cenu Avamys

Avamys je hormonální nosní sprej (glukokortikoid) vyrobený ve Velké Británii. Dostupné pouze ve formě spreje (27,5 μg). V injekčních lahvičkách může být 30, 60 nebo 120 dávek účinné látky - fluticason-furoát.

Hlavní prostředek je vybaven pomocnými složkami: polysorbátem, dextrózou, 50% roztokem benzalkoniumchloridu, celulózou a dalšími. Avamys neobsahuje ethanol - to je jeho výhoda oproti mnoha sprejům.

Hlavní vlastností léku je výrazný protizánětlivý účinek.

Cena za láhev 120 dávek je asi 620 rublů.

Za jakým účelem užíváte lék?

Pokyny pro Avamys jasně uvádějí, že sprej se používá pouze pro symptomatickou léčbu všech typů alergické rýmy, včetně celoročních.

V praxi se však tento lék úspěšně používá k léčbě adenoiditidy, různých forem sinusitidy, zejména zánětu dutin čelistní.

Je to důležité! Avamys nebo jeho analog Nasonex je často doporučován pro adenoidy a sinusitidy jako adjuvantní terapie, ale bez hlavní léčby (léčba antibiotiky) Avamys nebude u těchto onemocnění poskytovat žádoucí účinek. Všechny tajemství léčby adenoidů, přečtěte si tento článek.

Je těžké říci, proč tyto nemoci nejsou zahrnuty v oficiálních pokynech, lze předpokládat pouze to, že když bylo napsáno, neexistovaly žádné praktické zkušenosti s používáním Avamys.

Vlastnosti léčby alergické rýmy

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Avamys není předepsán v následujících případech:

  • věková kategorie do 2 let;
  • individuální nesnášenlivost vůči jakékoliv složce spreje;
  • po chirurgických zákrocích v nosní dutině (do 7–10 dnů);
  • selhání jater;
  • souběžné podávání jiných hormonálních látek (relativní kontraindikace);
  • sklon ke krvácení
  • s poranění nosní sliznice;
  • těhotenství a kojení (povoleno ve výjimečných případech).

Na pozadí použití spreje se někdy vyskytují vedlejší reakce, které mohou být následující:

  • kopřivka;
  • ulcerózní poškození nosní sliznice;
  • podráždění a pálení v nose, vzácně s bolestí;
  • epistaxa (obvykle s dlouhými kursy);
  • suchost v nosní dutině;
  • angioedém;
  • poruchy vidění (přechodné);
  • bolest hlavy;
  • anafylaktický šok.

Při společném použití spreje s některými hormonálními látkami, jako je například ritonavir, slabost, tachykardie, je možné snížení krevního tlaku.

Jak aplikovat Avamis?

Lék je předepisován v krátkých kurzech a na dlouhou dobu (i několik let). V prvních dnech podávání může být účinek slabý, takže v takových případech se buď zvyšuje počet injekcí, nebo se podává další vazokonstriktor, například vibrocyl, 3-4 dny.

Dospělí a děti po 12 letech předepisují jednu dávku denně (dvě injekce do každé nosní dírky), nejlépe současně. U dětí ve věku od 2 do 11 let se doporučuje užívat Avamys jednou pro jednu injekci do každého nosního průchodu.

Během léčby se může dávka léku zvýšit nebo snížit, někdy se léčivo používá každý druhý den. Hormonální léky by v žádném případě neměly být řízeny, protože To jsou silné léky, které mohou způsobit nepříjemné účinky na zdraví.

Skladování léčiv

Avamys trvá až 3 roky v uzavřeném stavu, pokud okolní teplota nepřekročí 30 ° C, sprej je daleko od slunečních paprsků a zvýšené vlhkosti vzduchu (více než 55%).

Jaké jsou analogy spreje "Avamys" levnější?

Cena Avamysu není opravdu levná - 620 rublů (120 dávek), ale pokud se připojíte k matematice, je snadné odhadnout, že dvě dávky léku jsou spotřebovány jednou injekcí denně (dvě nosní dírky = dvě dávky), takže léčivo bude trvat 60 dní. tj. dva měsíce. Už mnohem jednodušší, jen 310 rublů za měsíc.

Navzdory našemu počítání je však pacientova touha po koupi analogu Avamys levnější a pacient se snaží najít lék, kde by cena a kvalita odpovídaly hlavní drogě.

Nejdříve je třeba hledat analogické analogie v účinné látce, protože chybí strukturální analog. Hormony Fliksonaze, Sinoflurin, Nazarel a Nasoneks jsou považovány za nejbližší náhražky Avamys, první tři jsou nejblíže ke složení molekuly.

Co si vybrat Fliksonaze ​​nebo Avamis, Nasoneks nebo Avamys, Nazarel nebo Avamys? Při této příležitosti, odpověď může být získána pouze individuálně v kanceláři otolaryngologist nebo alergik. Každý klinický případ je zvláštní a pouze zkušenost lékaře vám pomůže orientovat se v obtížných otázkách lékařské terapie.

Pacienti, kteří se snaží koupit levný analog Avamysu, čelí skutečnosti, že lékař nabízí výběr léků ještě dražších - Nasonex nebo Fliksonaze, a trvá na tom, že léčba bude efektivnější při použití kteréhokoli z těchto tří nástrojů.

V našem článku jsou zvažovány pouze levné analogy, ale jako výjimka se ve stručnosti zaměříme na sprej Nasonex a Fliksonaz, protože přípravky, navzdory svým vysokým nákladům, mají vedoucí postavení, jak bylo zamýšleno místo Avamys, a tito pacienti musí nutně mít.

Nasonex nebo Avamis - což je lepší?

Oba léky patří k glukokortikoidům a jsou dostupné jako intranasální sprej, ale jejich složení je odlišné. Léčivou látkou přípravku Nasonex je mometason furoát. Lahvičky jsou k dispozici ve formě 60 nebo 120 dávek, přičemž dávka 30 dávek, jako v případě Avamys, chybí. Nasonex - sprej belgická společnost Schering-Plau Labo N.V.

Pokud jde o cenu, pak Nasonex není levný ekvivalent, jeho cena za láhev 120 dávek je asi 800 rublů.

Nasonex má protizánětlivé a antihistaminické účinky, Avamys - pouze protizánětlivý. Léky jsou podobné ve svých indikacích a kontraindikacích, což nelze říci o vedlejších účincích, Nasonex má jich více (podle instrukcí). Dávkování přípravku Nasonex a Avamys je téměř stejné. Podmínky a podmínky pro ukládání léků jsou odlišné.

Která droga je lepší, je těžké říct. Oba produkty mají vysokou kvalitu a efektivitu, blíží se 100%.

V tomto článku jsou popsány pokyny pro používání Nazonexu a jeho levných protějšků.

Fliksonaze, Sinoflurin a Nazarel - analogy ve složení

Složení těchto tří léčiv zahrnuje flutikazon propionát, takže jsou navzájem absolutními strukturními analogy. Avamys neobsahuje propionát, ale furoát. V zásadě není velký rozdíl, protože strukturní struktura molekul těchto látek má mnoho společného, ​​ale bylo prokázáno, že Avamys, obsahující furoát, má silnější protizánětlivý účinek.

Fliksonaze ​​nebo Avamis - což je lepší?

Fliksonaze ​​(Polsko, Španělsko) také představuje skupinu intranasálních glukokortikoidů. Má anti-edematózní, antialergické účinky (v přípravku Avamys nejsou uvedeny v návodu) a mírný protizánětlivý účinek. K dispozici ve skleněných lahvích ze skleněného skla v dávkách 60 a 120 (Avamys má 30 dávek).

Lék je schválen pro použití pouze se 4 roky, Avamys - se dvěma roky věku. Stejně jako Avamys Fliksonaze ​​se používají ke zmírnění symptomů všech typů alergické rýmy. Kontraindikace jsou v mnoha ohledech podobné, ale v pokynech je místo, které byste měli věnovat pozornost - jedná se o herpetické infekce (zejména aktivní fáze).

Vedlejší účinky léčiv jsou velmi podobné, ale v souvislosti s užíváním Flixonázy existuje izolovaný důkaz výskytu šedého zákalu, glaukomu a zvýšeného nitroočního tlaku. Tento jev byl pozorován při dlouhodobém používání nástroje (déle než 1 rok).

Nedostatek Fliksonaze ​​je cena, láhev 120 dávek stojí přibližně 750 rublů, což je 130 rublů dražší než Avamys.

Razor nebo Avamis, co je účinnější?

Ihned chci potěšit naše pacienty, Nazarel (Česká republika) je levnější než Avamys a stojí asi 350-420 rublů.

Léky jsou ve stejné klinické a farmakologické skupině - GCS (glukokortikosteroidy) pro intranasální podání. Sprej je dostupný pouze v lahvičkách po 120 dávkách. Má antihistaminikum, anti-edém a protizánětlivé účinky na nosní sliznici.

Indikace pro použití jsou identické s Avamys, ale lék je povolen pouze od 4 let (Avamys od 2 let). Sprej "Nazarel" lze použít až dvakrát denně - Avamys 1 krát.

Pro herpetické a jiné infekční procesy dýchacího systému bude Nazarel používán s opatrností. Antivirová a antibakteriální léčba by měla být zavedena dodatečně (podle instrukcí nejsou pro Avamys žádná taková varování).

Těhotenství a kojení jsou relativní kontraindikace, jako u Avamys.

K nežádoucím účinkům přípravku Nazarel se přidávají možné nežádoucí účinky v oftalmologii (glaukom, šedý zákal, zvýšený nitrooční tlak), problémy s funkcí nadledvin a osteoporóza (častěji u žen). Ve vzácných případech, s prodlouženou léčbou, byl růst u dětí zpožděn, takže během léčby celoroční rýmy by měl být vývoj dítěte neustále sledován.

Avamys nebo Sinoflurin (Indie)?

Sinoflurin je analogem Avamys, který prakticky opakuje působení svých strukturních analogů Nazarel a Fliksonaze, o kterých jsme hovořili výše. Cena v lékárnách na sprej (120 dávek) je 400 rublů. Indikace, kontraindikace a vedlejší účinky jsou identické s jeho strukturními analogy.

Proto, pokud si vyberete Sinoflurin, Fliksonaze ​​nebo Nazarel, měli byste se řídit následujícími pravidly: všechny léky mají stejné složení (opakují se navzájem), společnost výrobce je jiná (vyberte si ty, kterým důvěřujete), a cena spreje je na uvážení pacienta.

Nejbezpečnější volbou je společný výběr prostředků u lékaře, pokuste se předem sjednat přiměřenou cenu vaší peněženky.

Avamys nebo Nasobek (Česká republika)?

Hlavní účinnou složkou spreje je beklometason dipropionát (glukokortikoid), který je zcela odlišný od Avamys. Naproti tomu Avamisa vykazuje antihistaminikum a imunosupresivní účinek. Používá se ve všech formách alergické rýmy a také vazomotorické rýmy.

Existují další body pro kontraindikace, které přípravek Avamys nemá - plísňové infekce, hemoragická diatéza, těhotenství v prvním trimestru, děti do 6 let a respirační tuberkulóza. Relativní kontraindikace přípravku Nazobek zahrnují: infarkt myokardu, glaukom, amebiasis (Avamys nemá tyto kontraindikace).

Při užívání léku (častěji s vysokými dávkami), na rozdíl od Avamys, se ve vzácných případech vyskytla kandidóza dýchacích cest, zakrnění u dětí, myalgie, zhoršená mineralizace kostí.

Dávkování znamená také jiné, obvykle Nazosek jmenovat od 2 do 4 krát denně, což není příliš vhodné pro pacienty. Po určité době, po dosažení klinického účinku, je však frekvence injekcí snížena na 2x denně.

Nasobek způsobuje ospalost a vyžaduje pozornost od povolání spojených se zvýšenou koncentrací pozornosti.

Cena za sprej 200 dávek je 180 rublů, což je výrazně nižší než Avamys.

Navzdory nízké ceně léku má Nasobek mnoho vážných varování.

Desrinit (Česká republika) nebo Avamys - což je lepší?

Disrinit - glukokortikoid pro intranasální použití, který zahrnuje monohydrát mometason furoátu. Lék je indikován nejen pro alergickou rýmu, ale také pro sinusitidu a nosní nos pollipoza. Dávka Desinatatu a Avamysu je identická.

Tyto dva produkty se používají od dvou let. V kontraindikacích, Desrinat má doplňky, které chybí v Avamys, zahrnují tuberkulózu, plísňové, virové a bakteriální infekce, oční herpes.

Při použití přípravku Desrinate byly pozorovány neurologické komplikace (úzkost, agitace, agrese), retardace růstu a oční onemocnění dystrofické povahy. Sprej obecně připomíná Nasonex.

Cena 140 dávek Disrinat je 400 rublů.

Závěr

Pokud porovnáme Avamys se všemi levnými analogy, můžeme konstatovat, že jeho účinek je více zaměřen na protizánětlivý účinek, zatímco jiné prostředky mohou potlačit produkci histaminu.

Dlouhodobé užívání přípravku Avamys vyžaduje neustálou pozornost případných krvácení z nosu, k němuž obvykle dochází v nejnepříznivějším okamžiku, kdy by měl mít pacient vždy vše potřebné k zastavení krve.

Avamys a jeho analogy předepisuje lékař pouze po absolvování nezbytného vyšetření. Pozor na své zdraví a starat se o sebe!

Je možné léčit alergické léky na rýmu?

Seznam levných analogů Avamys pro dospělé a děti

A Vams je hormonální lék, který se používá při komplexní léčbě onemocnění nosní dutiny.

Lék vyrábí anglická společnost Glaxo Opereyshens, výrobek je prezentován ve formě nosního spreje. Fluticasone furoate se používá jako aktivní složka.

Účinnou látkou je syntetický kortikosteroid s výraznými protizánětlivými vlastnostmi.

Vzhledem k vysokým nákladům na lék (610 rublů za 120 dávek) má smysl zvolit levnější ekvivalent pro nahrazení Avamys stejnou účinnou látkou a druhou, ale účinek bude stejný.

Indikace a dávkování

Přípravek Avamys je předepisován dospělým a dětem při léčbě alergické rýmy (sezónní i celoroční) a také adenoiditidy.

Nástroj je určen pro intranasální podání. Pro dosažení nejlepšího výsledku se doporučuje nástřik pravidelně aplikovat.

Avamys nabývá účinku 8 hodin po prvním použití. Pro dosažení maximálního účinku může trvat několik dní.

Dávka závisí na indikacích pro použití a věku pacienta.

Symptomatická léčba sezónní a celoroční alergické rýmy

  • 2-11 let: 1 stříknutí 1 krát denně. Dávka se podle potřeby zdvojnásobí.
  • Dospělí ve věku 12 let: 2 kropení jednou denně. Po dosažení očekávaného terapeutického účinku se dávka sníží na 1 sprej.

Přesné dávkování, četnost a trvání užívání léku určuje lékař, s přihlédnutím k současným porušením, charakteristikám pacienta.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Používání Avamys je zakázáno:

  • při léčbě pacientů, kteří nedosáhli věku 2 let;
  • s individuální intolerancí ke složkám spreje;
  • po nedávném užívání ritonaviru.

Zvláštní pozornost je nutná při léčbě těhotných a kojících žen, stejně jako pacientů s dysfunkcí jater v anamnéze.

Avamys mohou způsobovat nežádoucí vedlejší účinky ve formě:

  • Ulcerózní léze nosní sliznice a krvácení.
  • Alergické reakce.

Při dlouhodobém užívání léku u dětí může docházet k vývojovým zpožděním.

Seznam levnějších analogů

Cena Avamys se pohybuje od 610 rublů. pro 120 dávek, což je dostačující pro měsíc užívání.

Seznam analogů Avamys je levnější včetně:

  • "Nazarel" - od 340 rublů. pro 120 dávek.
  • "Desrinit" - od 370 rublů. pro 140 dávek.
  • Beclomethasone - od 110 rublů.
  • "Tafen nosní" - od 340 rublů. pro 200 dávek.
  • "Nasobek" - od 180 rublů. pro 200 dávek.

Pokud potřebujete nahradit původní léky, doporučuje se předem se poradit s lékařem.

Levné analogy pro děti

U pediatrických pacientů může lékař doporučit náhradu Avamys následujícími léky: „Desrinitis“ (od 2 let), „Nazarela“ (od 4 let), „Nasobeka“ a „Beclomethasone“ (od 6 let).

Co si vybrat: Avamis, Fliksonaze ​​nebo Nazarel?

Všechna tři léčiva jsou přesná strukturní analoga. Pokyny pro užívání drog jsou téměř identické. aerosoly se liší výrobcem, cenou, hodnotou maximálních dávek.

Česká společnost Teva Czech Industries

Španělská společnost Glaxo Wellcome

Láhve 60, 120, 150 dávek.

Láhve po 60, 120 dávkách.

Od 340 rub. pro 120 dávek

Od 710 rub. pro 120 dávek

Maximální denní dávka pro dospělé

400 mcg za den

Úprava dávky u pacientů starších věkových skupin

Léčba celoroční a sezónní alergické rýmy, pollinózy, doprovázená bolestí, kongescí nosu, svěděním, kýcháním, slzením, pocitem tlaku v dutinách nosních dutin.

Léčba a prevence celoroční a sezónní alergické rýmy.

Z jakého věku používají

Léky užívané po dobu 4 let.

Přípustná maximální dávka přípravku Nazarela je dvojnásobek doporučené dávky přípravku Flixonase.

To vám umožní užívat lék u těžkých forem alergické rýmy. Doporučuje se užívat lék ráno.

Výrobce má na paměti maximální denní dávky, které by neměly být překročeny.

Po dosažení očekávaného terapeutického výsledku bylo doporučeno použití minimálně účinných dávek léků.

Nazarel je nejlevnější náhradou za Avamys a jeho cena je dvakrát nižší než cena Fliksonazu.

Zahraniční země provedly studie, které prokázaly účinnost rozpočtových analogů původního léku Fliksonase.

To vám umožní vybrat si cenově dostupnější a co nejblíže terapeutickému účinku léčby.

Co se týče hodnocení pacientů, některé ukazují, že Fliksonaze ​​je nejúčinnější a rychle působící lék. Výhodou přípravku Avamys je možnost jeho použití při léčbě pacientů od 2 let.

Nasonex nebo Avamis - což je lepší?

Nasonex je dostupný v Rusku, Belgii a ve Spojených státech, ale není přesným strukturním analogem Avamys, ačkoli oba léky patří do stejné farmakologické skupiny.

Jeho aktivní složkou je mometason, topický kortikosteroid, který účinně eliminuje zánětlivé a alergické reakce.

Při použití v terapeutických dávkách nemá systémový účinek, je pacienty dobře snášen.

Nasonex - dražší lék, který stojí od 800 rublů. pro 120 dávek.

Jako Avamys byl schválen pro použití od dvou let. Lék se používá v následujících indikacích:

  • Odstranění a prevence sezónní a celoroční alergické rýmy.
  • Při akutní sinusitidě nebo exacerbacích jejich chronických forem - na pozadí antibiotické terapie.
  • Při akutní rinosinusitidě bez známek závažných bakteriálních infekcí.
  • S polyposis.

Nasonex může způsobit nežádoucí účinky ve formě bolestí hlavy, faryngitidy, bronchospasmů, hyposmie a alergií.

Oba léky jsou zaměnitelné, seznam indikací pro použití v Nasonexu širší. Nevýhodou mohou být jeho vyšší náklady a levné náhrady jsou popsány v tomto článku.

Desrinit nebo avamis

Disrinit je analogem levnějším než Avamys dvakrát, českým výrobkem, prezentovaným ve formě nosního spreje, který lze doporučit pacientům od 2 let.

Účinná látka se liší od původní, ale oba produkty patří do skupiny syntetických kortikosteroidů.

Lék se používá pro:

  • Sezónní a celoroční rýma alergického původu.
  • Akutní sinusitida a exacerbace jejich chronických forem - jako doplněk na pozadí léčby antibiotiky.
  • Akutní rinosinusitida doprovázená rozvojem plic a středně závažných symptomů.
  • Polyposis, ve kterém čich a nosní dýchání.
  • Pro prevenci sezónní alergické rýmy doprovázené těžkým a středně závažným průběhem.

Aktivní složkou je přípravek Momentazon s výraznými protizánětlivými a antialergickými vlastnostmi.

Při působení Dezrinity dochází ke zpomalení produkce zánětlivých mediátorů, inhibici rozvoje akutních alergických reakcí.

Dospělí a adolescenti doporučují užívat lék ve 2 inhalaci v každé nosní pasáži 1 krát denně. Po dosažení požadovaného terapeutického výsledku se dávka sníží na 1 sprej jednou denně.

V případě dlouhodobého užívání léčiva je nutné pravidelně kontrolovat stav sliznic nosních průchodů pro sucho a vředy.

Seznam kontraindikací a stavů vyžadujících zvýšenou pozornost v Desrinitu je rozsáhlejší než u Avamys.

  • Další kontraindikace zahrnují nedávné operace nebo traumatické nosní léze.
  • Zvláštní pozornost je nutná při léčbě pacientů s diagnózou tuberkulózy dýchacích cest, neošetřených bakteriálních, plísňových, systémových virových infekcí, včetně viru herpes simplex, který postihuje orgány zraku.

Přípravky se liší složením, proto v případě nesnášenlivosti flutikasonu může lékař doporučit náhradu ve formě mometasonu a naopak.

Výhodou Desrinitu jsou nižší náklady, nevýhodou je větší počet kontraindikací, možných vedlejších účinků.

Tafen Nasal nebo Avamis

Tafen nosní není strukturní analog Avamis spreje: budesonid je používán jako aktivní složka.

Přípravek vyrábí slovinská společnost Sandoz ve formě nosního spreje. Účinná látka je odvozena od hydrokortizonu a vykazuje antialergické a protizánětlivé vlastnosti.

Farmakologická účinnost díky schopnosti budesonidu: t

  • Blokovat reakci uvolňování látek zapojených do vývoje zánětu.
  • Zvýšení produkce proteinů s protizánětlivými vlastnostmi.
  • Snižte uvolňování volných radikálů a toxických složek z oblasti zanícené tkáně.
  • Inhibuje tvorbu histaminu, což vyvolává alergické reakce.

Tafen se používá pro nealergickou rýmu, nosní polypy, pro prevenci a léčbu sezónní a celoroční alergické rýmy.

V případě plísňových, bakteriálních, virových infekcí dýchacího ústrojí, aktivních forem tuberkulózy, individuální intolerance na léčivou látku, je vhodné upustit od použití spreje.

Tafen nos je dobře snášen, i když je nutné dlouhodobé užívání.

Může dojít k nežádoucím vedlejším reakcím ve formě podráždění sliznic nosu a krku, krvácení z nosu, kašel, méně často - kýchání. Existuje také možnost vzniku dermatitidy, vyrážky, kopřivky, únavy, závratě.

Mezi výhodami Tafenu je možné rozlišovat nenákladné náklady na pozadí podobného mechanismu účinku a indikací pro užívání drog. Nevýhodou je věková hranice - pouze od 6 let, zatímco Avamys lze použít od 2 let.

Avamys nebo Nasobek - což je lepší

Nazobek je levný český lék na bázi beklometason dipropionátu. Léčí skupinu glukokortikosteroidů pro lokální aplikaci.

Lék vykazuje podobné protizánětlivé, antialergické, imunosupresivní vlastnosti Avamisu.

Při působení účinné látky je pozorována inhibice tvorby zánětlivých mediátorů, redukce otoků sliznic nosu a sekrece hlenu.

Na pozadí dlouhodobého užívání není pozorována mineralokortikoidní aktivita, Nasobek je pozoruhodný svou dobrou snášenlivostí.

Levné analoga Avamys - ceník, srovnání výkonnosti

Avamys je účinné léčivo, které přichází ve formě nosního spreje. S ním se můžete vyrovnat s rýmou alergického původu. V tomto případě může lék předepsat pouze lékař. V některých případech je nutné zvolit analogy avamis, což je důležité pro ty, kteří najdou cenu avamis drahé. V takové situaci je také lepší kontaktovat specialistu.

Popis léku Avamis

Tento lék obsahuje fluorovaný kortikosteroid. Účinnou látkou spreje je flutikason-furoát. Tento nástroj má silný protizánětlivý účinek. Jeho cena je asi 550 rublů.

Léčivo je účinnou látkou ve vývoji alergické rýmy. Uplatňuje se výhradně intranasálně. Před zahájením injekce protřepejte lahvičku, pak odstraňte ochranný kryt a uvolněte činidlo do vzduchu.

Pro aplikaci spreje musíte provést následující akce:

  1. Ohněte hlavu, vložte nebulizátor do nosu a nasměrujte trysku ve směru opačném k nosnímu můstku.
  2. Stiskněte tlačítko trysky a vdechněte nosem.
  3. Vydechněte ústy.
  4. Proveďte stejné kroky pro druhý otvor.
  5. Zavřete uzávěr.
  6. Po použití je důležité otřít trysku do sucha.

Dávka by měla být zvolena odborníkem v závislosti na věku:

  • dospělí a děti po 12 letech předepisují 2 injekce;
  • děti ve věku 6-12 let vykazují 1 injekci;
  • starší lidé nemohou nastavit hlasitost.

Pro dosažení dobrých výsledků je třeba lék používat pravidelně. Účinek je zpravidla 8 hodin po první aplikaci. Maximální výsledek je dosažen po několika dnech. Trvání léčby předepsané lékařem. Někdy musíte nástroj používat po celou dobu kontaktu s alergenem.

Analogové Avamisa levnější

Nejbližší náhradníci Avamys zvažují hormonální léky:

  • Fliksonaze,
  • Sinoflurin,
  • Nasarel,
  • Nasonex,
  • Rozptyl
  • Baconase,
  • Metaspray,
  • Flutinex.

Porovnejme Avamys s těmito léky a vezmeme v úvahu všechny jejich výhody a nevýhody.

Avamys nebo Nazonex

Mnoho lidí se zajímá o Avamis nebo Nazonex - což je lepší? Tyto látky jsou glukokortikoidní hormony a jsou produkovány ve formě intranasálního spreje. Mají však jiné složení. Aktivní složkou nasonexu je mometason furoát. Lék se uvolňuje v objemu 60 nebo 120 dávek, zatímco Avamis má další láhev, včetně 30 dávek.

Nasonex má protizánětlivý účinek a antihistaminikum, zatímco avamis pomáhá pouze proti zánětu. Proto, volba avamis nebo nazoneks s adenoids, více často předepsat druhou drogu.

Obecně platí, že léky mají podobné indikace a mechanismus účinku. V tomto případě způsobuje Nazonex více vedlejších účinků. Vzhledem k tomu, před pohřbít avamis nebo nazoneks dítě, musíte se poradit s lékařem. Dávky léků jsou stejné, zatímco doba použitelnosti je jiná.

Avamys nebo flicsonase - co si vybrat

Výběr avamis nebo fliksonaze, stojí za to analyzovat složení a vliv těchto fondů. Fliksonaze ​​také patří do kategorie intranasálních glukokortikoidů. Nástroj zvládá otok, má antialergické vlastnosti a má mírný protizánětlivý účinek. Lék se vyrábí ve skleněných nádobách s dávkami 60 a 120.

Přípravek Fliksonaze ​​lze používat od 4 let, zatímco avamis lze používat již za 2 roky. Tento nástroj lze použít k odstranění projevů alergické rýmy. Kontraindikace léků jsou velmi podobné. Při studiu instrukcí pro použití analogu avamisu je však třeba mít na paměti, že fliksonaze ​​je zakázáno používat s infekcí herpes. To je velmi důležité při zhoršení onemocnění.

Nežádoucí účinky jsou přibližně stejné. V ojedinělých případech však flicsonáza vyvolává vznik šedého zákalu a glaukomu. Tento nástroj může také způsobit zvýšení nitroočního tlaku. Tyto příznaky se vyvíjejí při dlouhodobém užívání látky - více než 1 rok.

Avamys nebo Razaren - co si vybrat

Volba nozarem nebo avamis, je nutné analyzovat účinek těchto léků. Obě léčiva jsou ve stejné skupině - glukokortikosteroidy, které jsou určeny pro intranasální použití. Sprej se má současně uvolňovat pouze v nádržích o 120 dávkách.

Tento nástroj má antihistaminický účinek, zvládá opuch a pomáhá zastavit zánětlivé změny na sliznicích. Indikace se shodují s avamis. V tomto případě může být nástroj používán výhradně od 4 let věku, zatímco avamis je povolen již ve 2 letech. Spray nazarel dovolil aplikovat dvakrát denně, zatímco avamis dovolil používat pouze 1 čas.

Tento analog spreje by měl být používán s velkou opatrností v případě infekce herpes a poškození dýchacích orgánů. Navíc je nutný průběh antivirové nebo antibakteriální terapie. V pokynech pro avamis nejsou žádná taková varování.

Oftalmologické patologie, jako je šedý zákal, glaukom a zvýšení nitroočního tlaku, jsou vedlejšími účinky nadměrného onemocnění. Kromě toho může tento nástroj vyvolat poškození nadledvinek a rozvoj osteoporózy, zejména u žen. Při dlouhodobé léčbě hrozí riziko zakrnění. Proto tento levný analog avamis není vždy vhodný pro děti.

Avamys nebo sinoflurin

Účinek léčiva sinoflurin se z velké části shoduje s účinkem jeho strukturních analogů - flixonasy a je zamýšlen. Také se shodují s indikacemi, nežádoucími účinky, kontraindikacemi.

Při výběru konkrétního léku je třeba zvážit následující parametry: všechny léky mají stejné složení, ale jejich výrobci se liší. Proto byste měli zvolit společnost, která způsobuje maximální důvěru. Také jiné jsou náklady na léky. Chcete-li učinit konečnou volbu, stojí za to se poradit s lékařem.

Jak léčit alergickou rýmu

Avamys nebo nasobek

Aktivní složkou spreje je glukokortikoidní hormon, beklometason dipropionát, který je zcela odlišný od účinné složky avamisu. Tento nástroj má antihistaminický účinek a poskytuje imunosupresivní účinky. Nástroj lze použít ve všech formách alergické rýmy a pomáhá vyrovnat se s vazomotorickou formou běžného nachlazení.

Tato látka má další kontraindikace, které v avamisu chybí. Patří mezi ně první trimestr těhotenství, věk mladší než 6 let, plísňová onemocnění. Nemůžete také užívat lék v případě tuberkulózních lézí dýchacího ústrojí, hemoragické diatézy. Relativní omezení zahrnují glaukom, amebiasis a srdeční infarkt. Je třeba mít na paměti, že společnost Avamis taková omezení nemá.

V průběhu léčby existuje riziko vzniku kandidózy dýchacího ústrojí, myalgie, opožděného vývoje dětí. Také lék vytváří problémy s mineralizací kostí. Podobné účinky se obvykle vyskytují při předávkování. Nazobek se obvykle používá 2-4 krát denně, což pacientům přináší určité obtíže. Kromě toho může tento nástroj vyvolat ospalost.

Avamys nebo desrinit

Pokud si vyberete desrinit nebo avamis, měli byste si prostudovat pokyny pro tyto léky. Desrinit je tedy glukokortikoidní hormon, který je vhodný pro intranasální použití. Účinnou látkou této látky je monohydrát mometason furoátu. Tento nástroj se používá pro rýmu alergického původu. Může být také použit při tvorbě polypů v nose a sinusitidě. Dávkování těchto látek je stejné.

Tyto léky se mohou používat od 2 let. Tento levný analog avamis zároveň obsahuje větší počet kontraindikací. Mezi ně patří virové infekce, tuberkulóza, plísňové patologie, bakteriální onemocnění a oční herpes.

Kromě toho může desrinat způsobit neurologické účinky, které se projevují ve formě úzkosti, agrese, zvýšené psychomotorické agitace. Někdy sprej provokuje růstovou retardaci a dystrofické oční patologie. Obecně je nástroj velmi podobný spreji Nazonex.

Avamys nebo Metaspray

Tato náhrada a analog avamis je zařazen do kategorie umělých kortikosteroidů. Metaspray je vhodný pro místní použití. Nástroj má odlišné protizánětlivé vlastnosti a používá se k léčbě sezónní a celoroční povahy alergické rýmy. Lék lze použít od 2 let. Jako profylaktická látka se používá od 12 let. Pomocí tohoto nástroje se příznaky alergie sníží za 10-12 hodin.

V tomto případě může přístroj vyvolat nežádoucí účinky na zdraví. Vykazují se jako bolesti hlavy, pocit pálení v nose a krvácení. Ve vzácných případech existuje riziko alergií.

Avamys nebo Beconaze

Tento nástroj je zařazen do kategorie topických glukokortikoidních hormonů. Lék má antihistaminikum a protizánětlivý účinek. Úspěšně zvládá opuch. Kromě toho nástroj poskytuje blokování indukce oxidu dusnatého a produkci leukotrienů. To pomáhá snižovat otoky tkání a snižuje vylučování žláz.

Lék může být použit pro léčbu a prevenci pollinózy. Může také eliminovat vazomotorickou rýmu. Přípravek Baconase by se neměl používat u dětí mladších 6 let, zatímco přípravek Avamis se používá od 2 let věku. V tomto případě je přípustný prostředek pro dlouhodobý vstup do nosu. Pokud jste přecitlivělý / á na léčivé látky, existuje riziko vzniku alergií.

Jak léčit sezónní alergie

Avamys nebo tafen nosní

Výběr avamis nebo tafen nosní, musíte vyhodnotit složení těchto léků. Ve složení spreje je přítomen budesonid. Tato látka patří k glukokortikosteroidním hormonům, které jsou vhodné pro intranasální použití. Účinná látka přípravku se vyznačuje výrazným antihistaminickým účinkem a pomáhá zastavit zánět.

Při dlouhodobém užívání je lék dobře snášen a nemá mineralokortikoidní aktivitu. Aktivní složka léčiva snižuje syntézu volných radikálů a toxických proteinů. Kromě toho přispívá k inhibici produkce histaminu. Díky tomu se snižuje jeho obsah v žírných buňkách.

V některých případech léčivo způsobuje nežádoucí vedlejší reakce. Mohou se projevit jako nosní krvácení, nosní kůry, kýchání a chrapot hlasu. Někdy si lidé stěžují na bolest v nose a podráždění sliznic. Omezení zahrnují plicní tuberkulózu a laktaci. Nástroj se také nepoužívá ve věku 6 let a má vysokou citlivost na složky.

Avamys nebo flutinex

Flutinex se uvolňuje ve formě nosního spreje, který se vyrábí v suspenzi. Aktivní složkou tohoto léčiva je kortikosteroidní hormon - flutikason propionát. Tento nástroj je skvělý pro alergickou povahu rýmy. Lze použít od 4 let. V tomto případě je přípravek Avamis povolen pro 2leté děti.

Podle instrukcí poskytuje Flutinex výrazný terapeutický účinek již po 3-4 dnech užívání. Tento nástroj je dobře snášen a nevyvolává žádné vedlejší účinky. Hlavní věc je přísně dodržovat dávkování předepsané lékařem.

Avamys je považován za velmi účinný lék, který úspěšně zvládá rýmu alergického původu. Tento nástroj však nelze používat vždy. V některých situacích je potřeba výběr levnějších analogů. Aby nedošlo k omylu s volbou, je velmi důležité dodržovat všechna lékařská doporučení.


Přečtěte Si Více O Kašel